Neskutočný čin Salmy Hayek dojíma ľudí dodnes. Toto je dôvod, prečo dojčila cudzie bábätko

Dana Kleinová

Foto: Instagram (salmahayek)

Známa herečka si už navždy bude pamätať moment, keď sa rozhodla dojčiť cudzie dieťa a pomôcť mu tak, aby nehladovalo. Hoci z toho mala najprv zmiešané pocity, vedela, že robí správnu vec.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Brightside.me, herečka Salma Hayek ponúkla svoje materské mlieko cudziemu podvyživenému a hladnému dieťaťu. Neskutočný čin, na ktorý len tak ľahko nezabudne. Hoci okolo nej bolo množstvo kamier a šlo o intímnu chvíľu, ani to herečku neodradilo od toho, aby nezištne pomohla dieťaťu, ktoré to potrebovalo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Neváhala pomôcť

Herečka a producentka Salma Hayek pricestovala do Sierra Leone v septembri 2008, aby sa zúčastnila na africkej charitatívnej misii. Nie však ako celebrita, ale ako humanitárna pracovníčka. Pri prehliadke nemocnice narazila na matku, ktorej došlo mlieko. Salma, ktorá mala v tom čase ročnú dcéru, vzala žene podvyživeného týždenného synčeka z rúk a začala ho dojčiť napriek prítomnosti množstva kamier.

Myšlienka pomôcť dieťaťu takýmto spôsobom je v jej rodine dlhoročnou tradíciou. Jej prababička pred mnohými rokmi v mexickej dedine zachránila hladujúce bábätko bezútešne plačúcej cudzinky tým, že ho nadojčila, a to potom okamžite prestalo plakať.

Salma zároveň tvrdila, že jej rozhodnutie dojčiť cudzie dieťa bolo tiež pokusom znížiť stigmu, ktorú zažívajú dojčiace ženy. A týmto aktom láskavosti dala nahlas a jasne najavo aj to, ako by ženy mali mať možnosť voľby a nebáli sa o svoje telo.

Mala z toho zmiešané pocity

Najnovšie články