Nič krajšie neuvidíte. Bábätko, ktoré má za sebou dve náročné operácie srdca sa po prvýkrát usmialo

Lucia Mužlová

Foto: Foto: Facebook (Robert George)

Detičky, ktoré potrebujú od narodenia operáciu, prípadne sa potýkajú so zdravotnými problémami od útleho dectva zasiahnu každého, kto má aspoň trochu empatie. Bábätko, ktoré sa narodilo s polovicou srdca a potrebovalo operácie sa po prvýkrát usmialo.

Malý Theodore „Teddy“ Nelson pochádza z Buffala a mal iba 6 mesiacov, keď musel čeliť prvým skutočným prekážka, ktoré vôbec neboli ľahké. O jeho príbehu informoval portál Unilad. Kvôli problémom so srdcom absolvoval hneď dve náročné operácie. Narodil sa totiž so syndrómom hypoplastiky ľavej komory srdca, čo si môžeme predstaviť tak, že mu polovica srdca chýbala.

Okamžite sa ho ujali lekári a Teddy absolvoval náročné operácie. Teddy je dnes už 168. deň v nemocnici a práve dnes daroval svojim rodičom ten najkrajší darček. Po prvýkrát sa usmial. Rodičia si mysleli, že ich synček sa na nich už nikdy neusmeje, pretože po druhej operácii utrpelo dieťa mozgovú príhodu, ktorá celú situáciu skomplikovala.

Tento úsmev je symbolom toho, že chlapček bude bojovať do posledných síl a nevzdá sa. Síce má len polovicu srdiečka, no o to väčšia je láska, ktorú rozdáva. Dnes už nič krajšie neuvidíte.