Pamätáte si na dievčatko, čo sa narodilo s orgánmi mimo tela? Teraz má 3 roky a neuveríte, ako vyzerá

Kristína Hagarová

Foto: Profimedia

Trojročné dievčatko sa narodilo s orgánmi mimo svojho tela, no teraz je vďaka operácii schopné žiť normálny život. To, že s ňou niečo nie je v poriadku, bolo jasné už tri mesiace pred pôrodom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Mirror, lekári si spočiatku mysleli, že malá Laurel Phizacklea nebude mať šancu žiť normálny život. Už vtedy vedeli, že dievčatko má exomphalos, teda stav, kedy sa brušné svaly poriadne nezatvoria a to spôsobí, že niektoré orgány zostanú vonku. V jej prípade to bol žalúdok, pečeň a črevá. Po narodení bola umiestnená na detskej jednotke intenzívnej starostlivosti a dýchala prostredníctvom prístrojov.

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia

Zostala jej veľká jazva

Jej mama Kelly povedala, že bola fáza, počas ktorej sa báli, či bude vôbec žiť normálny život. Nakoniec sa prispôsobila a keď mala tri roky, mohla absolvovať operáciu. Po nej jej síce zostala veľká jazva, ale teraz je v poriadku. Malá Laurel sa zo začiatku nechcela na seba ani pozrieť, pretože bola zvyknutá, že jej bruško vyzerá inak. „Vôbec nám nenapadlo, čo to bude znamenať pre ňu a ako sa bude cítiť. Tri roky žila s niečím, na čo bola zvyknutá a zrazu to bolo preč,“ povedala.

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia

Rodičia to s ňou nevzdali

Nakoniec sa však prispôsobila a priatelia a rodina pocítili značnú úľavu. Mala veľké problémy s dýchaním a podstúpila tiež operáciu chrbtice. Keď bola Kelly tehotná, niekoľkokrát jej tiež ponúkli ukončenie tehotenstva, pretože si mysleli, že dieťatko pôrod ani neprežije. Vzoprela sa však a teraz jej dcéra žije bežný život. Laurel sa teraz pripravuje do škôlky a teší sa, podobne ako celá jej rodina.