Porušili kráľovské tradície a ženích nesledoval nevestu, keď kráčala k oltáru. William a Kate sú svoji už 13 rokov a toto ste o ich svadbe nevedeli

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (princeandprincessofwales), TASR/AP

Kate Middleton a princ William oslávili 13 rokov manželstva a pri tejto príležitosti zverejnili dosiaľ nezverejnenú fotografiu z ich veľkého dňa. 

Na čiernobielom portréte, ktorý publikovali na sociálnych sieťach, môžeme vidieť Williama a Kate ako sa usmievajú a stoja pri sebe. Princezná má v rukách kyticu, ktorú tvorili prevažne konvalinky, ktoré boli obľúbeným kvetom kráľovnej Alžbety. Ako informuje portál People, Kate žiarila na hlave tiara od kráľovnej, značky Cartier. Jej šaty boli od Alexandra McQueena.

Svadba, ktorá sa zapísala do histórie

Čo sa týka ich samotnej svadby, ktorá sa konala 29. apríla 2011, určite sa zapísala do histórie. Obaja vyslovili svoje áno vo Westminsterskom opátstve pred približne 1 900 hosťami. Kate mala na sebe celkovo až dve dizajnérske róby. Na oslave mali okázalú tortu, ktorá mala až osem poschodí. Ako ďalej píše portál People, svadbu sledovali milióny ľudí z pohodlia domova, ale tisíce ľudí prišli do ulíc Londýna, aby sa im podarilo čo i len na chvíľu zahliadnuť šťastný pár.

William a Kate sa s detailmi svadby príliš nedelili, podľa všetkého nechceli nič okázalé, čo sa im ale vzhľadom na spoločenský význam svadby určite nepodarilo. Už osemposchodová torta sa nezmestila do dverí, preto ich museli v Buckinghamskom paláci odmontovať. Do Westminsterského opátstva boli privezené aj skutočné stromy a takmer 30-tisíc kvetov, ktoré mu dodali krásnu atmosféru.

Zabávali sa do rána

„Mala by to byť len malá rodinná záležitosť,“ žartoval William pred svadbou. Pár usporiadal hneď dve recepcie, z ktorých jednu organizovala kráľovná Alžbeta v Buckinghamskom paláci a druhá bola intímnejšia a usporiadal ju Karol. Trvala až do tretej rána a mladomanželia oslavovali s 300 najbližšími členmi rodiny a blízkymi priateľmi, napríklad s Beckhamovcami či Eltonom Johnom.

Foto: TASR/AP

„William a Kate boli uprostred toho všetkého a dali zo seba všetko. Zostali na oslave až do poslednej minúty,“ povedal zdroj. Svadbu pritom plánovali niečo vyše roka a bolo to po prvý raz, čo mohla Kate okúsiť, ako bude vyzerať jej život, keď sa stane členkou kráľovskej rodiny.

Svadobné šaty lámali rekordy

Nie je žiadnym tajomstvom, že zásnubný prsteň princeznej Kate predtým patril princeznej Diane, ktorá ho tiež dostala ako symbol zásnub. William povedal, že je to spôsob, ako ju mať neustále po svojom boku. Svadobné šaty princeznej boli po svadbe vystavené verejnosti a lámali rekordy v návštevnosti. Viac ako 600-tisíc ľudí sa prišlo pozrieť na jedinečnú čipku a jej zložitosť.

Prečo sa William na Kate nepozeral?

Najnovšie články