Prezidentka Zuzana Čaputová, ako ste ju ešte nevideli: Takto oslávila svoje narodeniny

TASR , Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Piata hlava štátu v histórii Slovenskej republiky a historicky prvá žena na čele našej krajiny, prezidentka Zuzana Čaputová, oslávila narodeniny.

Článok pokračuje pod videom ↓

Prezidentka Zuzana Čaputová bola do funkcie inaugurovaná 15. júna 2019, keď zložila sľub pred Národnou radou. Stala sa prvou ženou v úrade prezidenta Slovenskej republiky a súčasne vo veku 45 rokov aj najmladším človekom, ktorý v našej histórii zastával úrad prezidenta. Predtým, než sa stala prezidentkou, pôsobila ako právnička aj aktivistka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Zmenila históriu krajiny

Je spoluzakladateľkou a bývalou podpredsedníčkou hnutia Progresívne Slovensko. V roku 2016 bola právničkou iniciatívy Skládka nepatrí do mesta, ktorá sa usilovala o zavretie skládky v Pezinku, za čo dostala aj ocenenie. Venovala sa tomu viac ako desať rokov. V máji 2019 získala ocenenie v Bruseli ako Európska osobnosť roka. Je aktívna aj na sociálnych sieťach, kde sa snaží ľudí informovať o aktivitách, ale aj povzbudiť.

Ľudský prístup

Práve jej ľudský prístup ku občanom jej medzi Slovákmi zabezpečuje obľúbenosť. Často sa však mnohí zaoberajú aj jej elegantnou módou a faktom, že nemá problém obliecť si jedny šaty aj niekoľkokrát a na rôzne príležitosti.

Aj tento rok prostredníctvom sociálnych sietí poďakovala všetkým za priania k narodeninám. Jej fotografia s množstvom kvetov má už 11-tisíc likeov. „Vaše milé slová sú pre mňa vždy silným zdrojom novej energie. Ďakujem za všetky narodeninové priania, veľmi si ich vážim. Všetko len to najlepšie aj vám,“ napísala. Pod fotografiou jej tiež zablahoželali k narodeninám aj známe osobnosti, mnohé na Instagrame prezdieľali fotografie s ňou a zdá sa, že o blahoželania a kvety skutočne nemala núdzu.

Najnovšie články