Rodina prehrala súboj so súdom: Ich 12-ročného syna museli odpojiť od prístrojov

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Rodina Archieho Battersbeeho prehrala súboj a museli sa pozerať na to, ako jeho syna odpojili od prístrojov. Malý Archie zomrel v sobotu, teraz sa jeho rodina snaží zariadiť, aby si týmto už nikto nemusel prejsť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tyla, stalo sa tak po tom, čo Archieho v apríli našla jeho mama Hollie v bezvedomí. Podstúpili zdĺhavú právnu bitku, kedy bola Hollie presvedčená, že jeho stav sa zlepšuje. Lekári im však povedali, že utrpel mozgovú smrť a je nepravdepodobné, že by sa jeho stav zlepšil. Súd o jeho odpojení rozhodol už v júni, no rodina sa stále nevzdávala.

Boj prehrali

Archie zomrel po odpojení od prístrojov v sobotu, 6. augusta. O deň na to rodina povedala, že to, čím si prešli, bolo neuveriteľné. „Chceme, aby z tejto tragédie a hroznej skúsenosti, ktorou sme si prešli, vzišlo niečo dobré. Žiadny rodič ani rodina si tým nesmú prejsť. Boli sme nútení viesť neľútostnú právnu bitku zo strany nemocnice, keď sme čelili nepredstaviteľnej tragédii.“

Foto: profimedia

„Systém nás zatlačil do kúta, zbavil nás všetkých práv a museli sme bojovať za Archieho a za jeho najlepšie záujmy a právo žiť. Toto sa teraz stáva príliš často rodičom, ktorí nechcú, aby ich deti v kritickom stave odpojili od podpory života. Musí prebehnúť vyšetrovanie o tom, čo sa stalo Archiemu. Budeme volať po zmene.“

Chlapec bol v kóme od apríla

Archie bol v kóme od apríla po tom, čo utrpel katastrofické poranenia mozgu. Súd rozhodol o jeho odpojení od prístrojov už v júni a spor sledoval celý svet. Zranil doma, kedy začal jeho boj o život, avšak aj boj jeho rodičov. Archie je už od apríla na prístrojoch v kóme. Lekári, ktorí sa o neho starajú však tvrdia, že by ho mali odpojiť od prístrojov. Rodičia Hollie Dance a Paul Battersbee s tým nesúhlasia a chcú, aby liečba pokračovala. Obrátili sa na súd, ale neuspeli.

Kým jeho rodina bojovala do posledného dychu, aby rozhodnutie zmenila, napokon im nezostávalo nič iné, len sa s ním rozlúčiť. Hollie sa pokúsila ho ešte premiestniť do hospicu, avšak jeho žiadosť bola zamietnutá.