Štvorročný princ George šiel včera prvýkrát do školy. Pod akým menom ho rodičia zapísali? Mal ho vyšité na svojom školskom ruksačiku

Banana

Ako ten čas letí! Ešte len nedávno svet zachvátila novinka o tehotenstve Kate Middleton a dnes je už štvorročný princ George malým školákom. Záujem novinárov sa nesústredil na jeho prvé školské kroky len kvôli vysokému postaveniu celej rodiny, zvedavosť vzbudzovalo i meno, ktoré bude malý princ v škole využívať. Aj keď to možno znie čudne, princ George jednoducho nevyužíval žiadne priezvisko, keďže to v rámci kráľovskej rodiny nie je nutné. Ako ho teda rodičia zapísali do školy? Vševidiacemu objektívu novinárov neunikol ani malý detail, ktorý je odpoveďou.

Článok pokračuje pod videom ↓

https://www.facebook.com/TheBritishMonarchy/photos/a.170672256287946.33622.151274568227715/1598264756862015/?type=3&theater

Keďže prababičke malého princa prináleží titul „Jej kráľovská výsosť“ (HRH), priezvisko princ George vlastne ani nepotrebuje. Aj rodičia malého drobca bežne vystupujú pod oslovením vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge. Práve preto Kate a Williama čakala dôležitá úloha – vybrať synčekovi priezvisko, pod ktorým bude v školskom systéme zaevidovaný.

Prvý školský deň rozkošného chlapčeka, ktorý je príslušníkom jednej z najznámejších rodín sveta, sledovalo množstvo novinárov. Svetlovlasého princa do školy doviedol jeho otec, keďže Kate očakáva ich tretieho potomka. Tehotenstvo je u nej prevádzané veľkými nevoľnosťami, kvôli ktorým zrušila množstvo oficiálnych stretnutí a udalostí. Ani prvý školský deň svojho synčeka si kvôli nepríjemným ranným stavom neužila.

Gepostet von The Royal Family am Donnerstag, 7. September 2017

Prince George sa v tento dôležitý deň netváril vydesene a ruka v ruke s otcom kráčal v rozkošnej školskej uniforme priamo ku jednej z učiteliek súkromnej Thomasovej školy. Učiteľka, ktorá oboch príslušníkov kráľovskej rodiny milo privítala, si ihneď získala dôveru malého Georga. Ten sa nechal bez vystrájania odprevadiť sympatickou dámou do vnútra školy.

Gepostet von The Royal Family am Donnerstag, 7. September 2017

V triede bude chlapček najmladším spomedzi spolužiakov. Pripraviť sa môže na francúzštinu a venovať sa bude i hudbe, baletu alebo výtvarnému umeniu. Na to všetko však potrebuje celé meno ako jeho spolužiaci. Keďže doteraz priezvisko nevyužíval, je na rodičoch, aké meno mu vyberú. V rodnom liste je drobec zapísaný ako George Alexander Louis. Dlhé meno je však stále bez priezviska, keďže je to len krstné a stredné meno malého princa.

Kráľovské rodiny priezvisko nepotrebujú a mená získavali podľa názvu pozemkov, ktoré mali vo vlastníctve. Existujú však prípady, kedy si dokumenty priezvisko vyžadujú. Aj princ William a Harry využili priezvisko Wales v časoch, keď boli súčasťou armády. Priezvisko bolo odvodené od titulu ich otca a rovnakým spôsobom získal svoje priezvisko aj malý princ George. V škole bude odteraz vystupovať ako George Cambridge.

Je neuveriteľné, že túto informáciu dokázali novinári najprv odhaliť len na základe Georgovej školskej tašky. Všimli si na nej jeho meno, čo rozpútalo vlnu diskusií. Dnes je už oficiálne meno malého princa potvrdené a šikovný fotograf sa iste teší svojmu postrehu.

Okamihy z prvého školského dňa princa Georga si môžete pozrieť aj vo videu.

Pozri aj: Prečo kráľovná Alžbeta prikazovala princeznej Diane, čo má robiť? Toto sú fakty o princeznej sŕdc, o ktorých ste možno nevedeli!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), indy100.com