Takto vyzerala láska Josefa Abrháma a Libuše Šafránkovej: 2 roky sa skrývali, prešli si skúškami a ich vzťah bol inšpiráciou

Hyriaková Kristína

Foto: Facebook (Hvězdy českého filmu)/ Profimedia

Úmrtie 82-ročného Josefa Abrháma mnohých ľudí veľmi zasiahlo, podobne ako vtedy, keď zomrela filmová Popoluška Libuše Šafránková. Ako vyzerala ich veľká láska, ktorá inšpirovala mnohých ľudí?

Článok pokračuje pod videom ↓

Josef Abrhám zomrel vo veku 82 rokov, Libuška zomrela 11 mesiacov pred ním. Oba odchody ikonických hercov zasiahli Česko aj Slovensko. Josef Abrhám sa už dlhšiu dobu verejnosti stránil, po smrti Libušky už úplne.

Obaja mali zdravotné problémy

Obaja mali zdravotné problémy, kým Josef so srdcom, Libuše zase trápila rakovina, ktorej aj podľahla. Dvojica si veľmi strážila súkromie, verejnosť sa o vážnom stave Šafránkovej dozvedela až potom, keď ochorenie prekonala. To, že prekonala rakovinu pľúc, povedala v roku 2014.

Ako uvádza portál iDnes, medzi známymi ľuďmi existuje len málo dvojíc, ako boli Šafránková a Abrhám. Bola to osudová láska a strávili spolu viac ako 40 rokov. Josef sa istú dobu rozhodoval pre dráhu farára po svojom dedovi z matkinej strany, Jozefovi Hollom. Libuška a Josef sa stretli v Činohernom klube, v tej dobe mal 33 rokov a bol vo vážnom vzťahu s Naďou Urbánkovou.

Bola to láska, ktorá trvala 45 rokov

Libuše mu padla do oka, no dlho sa len okukávali. Obaja sa chodili pozerať na predstavenia, kde hral ten druhý. Neskôr ju pozval na večeru a kým ich vzťah pomaly začínal, Naďa sa o tom dozvedela len od kaderníčky. Rozišli sa, no po rokoch Naďa povedala, že oni dvaja jednoducho patrili k sebe. Dva roky ich vzťah držali v tajnosti. Zobrali sa v roku 1976 a začali spolu hrať v mnohých filmoch. Mali spolu jedného syna.

Foto: profimedia

Radi spolu hrávali

Obaja spolu veľmi radi hrali a improvizovali vtedy, keď si to iní nemohli dovoliť. Hrali spolu napríklad aj vo filme Vrchní prchni! z ktorým sa podľa portálu spája aj historka. Vo chvíli, keď Pařízek ukazuje Libuši „inženýra Králíka“ mu medzi dverami dala facku, ktorá nebola v scenári.

Ako uvádza portál CNN Prima, veľmi často dokonca aj trvali na tom, aby hrali spolu. Účinkovali spolu v množstve hier a filmov a kvôli hlasnému skúšaniu textov si ich susedia vraj často mysleli, že sa hádajú.

Najnovšie články