Tento mesiac si tisíce Slovákov prilepšia. Na účet im príde navýšený príspevok v tejto výške

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Mnohí Slováci dostanú v týchto dňoch príspevok na nezaopatrené dieťa vo veku až do 25 rokov. Vyplácať ho začali od 1. januára 2023 a predstavuje 60 eur mesačne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Príspevok sa vypláca vždy 15. deň v mesiaci, a tak si mnohí Slováci prilepšia v tomto roku už po druhý raz. V statuse na Facebooku na to upozornil dočasne poverený minister práce Milan Krajniak.

„Roky dostávali rodičia prídavky na deti, ktoré sa v podstate nemenili. Postupne sme ich dvíhali a od tohto roku sme ich zdvihli najviac v histórii. Rodičom ich aktuálne posielame vo výške 60 EUR.

Milí rodičia, tento mesiac ich už druhýkrát dostanete takto mimoriadne zvýšené. Zároveň máte trojnásobný daňový bonus na deti. Sú to dôležité časti skladačky, že sa pozornosť a pomoc Slovenska obracia k vám,“ informoval.

Kto má nárok na príspevok?

Na príspevok má nárok rodič, ktorého dieťa študuje dennou formou štúdia na strednej alebo vysokej škole, nemôže sa dennou formou pripravovať na budúce povolanie pre úraz alebo ochorenie, vzdeláva sa v základnej škole pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, prípadne je podľa odborného posudku dlhodobo neschopné pripravovať sa na povolanie pre zlý zdravotný stav, je oslobodené od povinnosti dochádzať na strednú alebo vysokú školu.

O prídavok na dieťa môže rodič alebo poverená osoba požiadať na úrade práce, využiť však môže aj elektronickú žiadosť, ktorú nájdete TU.