Táto módna značka sa rozhodla ukázať, že dokonalosť je nudná a len veľký mýtus. 6 silných žien, ktoré bojujú proti stereotypom

Lucia Mužlová

Niektoré značky sa chcú odlišovať. Najlepšou voľbou je šokovať svoje publikum. Takto bolo aj v prípade značky Missguided, ktorá sa rozhodla svoju kampaň viesť pozitívnym smerom. „Bodypositive“ reklamná kampaň obsahovala hashtagy ako #KeepOnBeingYou a #InYourOwnSkin a zúčastnilo sa jej 6 vybraných modeliek, ktoré nezapadajú do toho klasického „modelkovského“ sveta, aký poznáme z časopisov.

Článok pokračuje pod videom ↓


Každá z týchto žien je niečim charakteristická a reprezentuje krásu, ktorá má nekonečné množstvo farieb, tvarov a veľkostí.

Polly Ellens

Polly je ryšavá kráska, ktorej popularita rastie každým dňom. Podľa jej vlastných slov boli všetky ženy v jej rodine vždy sebavedomé a ak by si od detstva v sebe neniesla tieto kvality, nebola by dnes tam, kde je. Keď bola mladšia, pehy si maskovala, no s vekom prišlo aj sebavedomie. Dnes je na ne hrdá a vystavuje ich na obdiv celému svetu.

View this post on Instagram

🔴 Image by @thevintagegiant Jacket by @andi_bagus

A post shared by Polly Ellens (@pollyellens) on


Mariana Mendes

Mariana má 24 rokov a pochádza z Brazílie. Narodila sa s veľkým materským znamienkom, ktoré má na tvári. Jej rodičia sa obávali o jej budúcnosť a žiadali lekárov, aby ho odstránili. Pokusy sa však nepodarili a našťastie Mariana to nikdy nepovažovala za niečo zlé alebo škaredé.


Isabella Fernandes

Isabella je študentka vysokej školy, ktorá vo veku 17 rokov zažila veľmi nepríjemnú skúsenosť. Po požiari, ktorý našťastie prežila jej na tele ostali popáleniny a jazvy. Práve fotenie malo na ňu až terapeutický účinok a svoje „nové“ telo prijala. Modelka je dnes hrdá na to, že môže svetu ukázať, ako vyzerá skutočná krása.

View this post on Instagram

Osteopaths hate her! #pink

A post shared by Isabella Fernandes (@fauxnandes) on


Maya Spencer-Berkeley

Maya má 20 rokov a trpí vzácnou genetickou chorobou, pri ktorej sa jej na koži vytvárajú bolestivé pľuzgiere a to aj pri tom najslabšom kontakte s iným predmetom alebo oblečením. Pre modelku bolo toto fotenie akousi príležitosťou, aby mohla prehovoriť o tom, že na svete sú aj ľudia ako ona, s ktorými by sa malo zaobchádzať s rešpektom a láskou napriek tomu, že je „iná“ ako ostatní.

View this post on Instagram

So honoured to be part of @missguided’s #inyourskin campaign celebrating women of all shapes and sizes with things deemed “flaws” when in fact they just add to our beauty!! if you want to read my interview it is in my bio 💕 #KEEPBEINGYOU I am currently finishing up my speech for @charitydebra’s members weekend this coming Saturday!! I am overwhelmingly nervous but also very excited !!!!!! If you are interested in seeing me shit my pants on stage then it will be live streamed on my instagram for the world to see💫 if you are going to be at the members weekend and want to meet me please message me!!! id love to meet some of you 🦋 I am feeling a lot more positive at the moment and I am hoping that it continues 💛I’ve got a lot of cool things coming soon and I can’t wait to share them with you all.. 🌹🌹

A post shared by Maya Spencer-Berkeley (@mbajsb) on


Beth Brice

Beth je študentkou vysokej školy, pre ktorú bolo toto fotenie úplne prvou skúsenosťou. Keďže sa celý život snažila svoju pokožku skrývať, bola naozaj prekvapená, keď ju značka oslovila. Celý život trpí psoriázou, čo sa viditeľne odráža práve na stave jej pokožky. Kampaň žene pomohla, aby sa cítila sebavedomejšie a odhodlanejšie.


Joanne Dion

Joanne sa odlišuje práve kvôli tomu, že je albínka a má snehovobielu pokožku a bledé vlasy. Má 21 rokov a taktiež nejaké to kilo navyše. Podľa modelky je krása oveľa viac ako len vonkajšie a vnútorné charakteristiky. Je to to, čo človek sám prináša do sveta a to, akú budúcnosť vidí pre samého seba.

View this post on Instagram

@conkermagazine

A post shared by JOANNÈ DION (@joannedion_) on


Táto kampaň vyvolala vo svete veľmi pozitívne reakcie a my sa tešíme, že aj odlišné ženy majú príležitosť ukázať svoju krásu a sebavedomie. Modelka nemusí byť bezchybná, štíhla z bezchybnou pleťou. Dokonalosť je nudná a preceňuje sa. Na záver vám prinášame aj iné obyčajné ženy, ktoré sú krásne také, aké sú.

View this post on Instagram

Amen to that! ❤ @Regranned from @enamasiama – Its important to tell fat people that they are a vessel full of power. That they exist in a body that is meant for them and no one else. That besides being beautiful and perfect, their bodies are made bespoke of rose scented frequencies. That each 'flawed' feature, ugly day and self hating moment should be in fact be accepted as part of the unlearning. That their candy-coated heaven, needs to be shrined and worshipped even through the lows. That this dysmorphic hell society encourages us to burn in mentally, won't burn us out. #KEEPONBEINGYOU , LOVE FROM @missguided #ewurajaja #babesofmissguided #MyGirlEnam #EnamxMissguided #Missguided #campaign #fatgirljoy #fatgirlmagic #bodypositive #art #blacknatural #afro #style #fashion #blog #plussize #plussizemodel #model #BlackGirlMagic #photography #beauty #makeup #ghanaian #African #universiodamaquiagem_oficial – #regrann

A post shared by Vol·Up·2 Magazine (@volup2) on

View this post on Instagram

Growing up i used to HATEEEE summer because that meant wearing swimsuits, shorts, basically less clothing to cover up what i didn’t like about myself. I never liked to go to pool parties/beaches because i was so insecure about my body. I literally never bought swimsuits! This year has been a completely new life for me.. why? Because i can 100% tell you all that i love my body! I don’t hide it! I’m no longer ashamed of myself. I strut around the beach proud and finally FREE! So this summer go out! Wear less ! Live your best life! Because once you stop caring about how other people respond or react to your appearance you begin to truly live the life you deserve. ✨ Swimsuit @forever21plus #unapologetically #plussize #plussizefashion #plussizeswimwear #nowrongwaytobeawoman #beachbody #f21xme #forever21plus

A post shared by Victoria R (@victoriarebecaa) on

View this post on Instagram

Clothes for pre-pre-drinks ✌️#missguided

A post shared by MISSGUIDED (@missguided) on


Pozri aj: 11 jednoduchých tipov od stylistov, vďaka ktorým budete vyzerať jedinečne a žensky bez míňania množstva peňazí na nové kúsky oblečenia

Lucia M., adme.ru

Najnovšie články