Rýchly minútový test: Spojte si obe ruky a sledujte svoje palce. To, akým smerom ukazujú, povie veľa o tom, akí naozaj ste

Monizz

Psychológia je veda, o ktorej mnohí dodnes pochybujú, no jej výsledky sú až zarážajúco presné a pravdivé. Či chceme alebo nie, spôsoby, akými vykonávame určite úkony, ako hovoríme, ako sa správame, o nás veľa vypovedajú.

pixabay.com

Tí, ktorí sú citlivejší, to z nás všetko vycítia. Niekedy preto nie je na škodu vedieť, ako na druhých ľudí pôsobíme a možno aj vplývame. My sami si totiž len zriedkakedy uvedomujeme, ako môže naše správanie ovplyvňovať pocity nášho okolia voči nám samým. Ktovie, možno sa nám s podobným druhom sebauvedomenia zlepšia aj medziľudské vzťahy.

Telo povie aj to, čo nechcete

pixabay.com

Hovorí sa, že oči sú odrazom našej duše. Potom je ale rovnako odrazom nášho tela, podvedomia aj vedomia naše telo. Reč tela niekedy druhým dokáže napovedať oveľa viac než si myslíme. Sledovanie pohybov, správania či temperamentu v tele je doslova otvorenou knihou pre ľudí, ktorí sa našim správaním mienia zapodievať. A verte, že nahlas vám to síce nik nepovie, no tichých pozorovateľov je na okolí viac než dosť. No a napríklad to,  ako a s akou silou si s druhými podávame ruky, vyjadruje váš presný postoj.

Otestujte sa

Experiment o sile vašich rúk vykonajte sami na sebe. Bude objektívny aj napriek tomu, že ho robíte vedome. Vlastne, tento pokus bude ešte o to objektívnejší! Spojte ruky a zjednoťte prsty, akoby ste sa išli modliť. Všimnite si, ktorý palec prekrýva ktorý Ľavý alebo pravý?

pixabay.com

Pravý palec na ľavom

Ak máte pravý palec vyložený pri zopnutí ruky na ľavom, patríte až k dvom tretinám ľudí na svete. Je to tak nielen pohodlnejšie, ale vypovedá to o vašej logickej a rozumnej povahe a myslení. Predtým, ako sa rozhodnete, dobre si veci zvažujete. Pomenujete si pre a proti, a to vás robí populárnymi medzi ľuďmi. Ak aj spoľahlivý človek nie ste, minimálne vás tak okolie vníma. Máte radi ľudskú spoločnosť a nepotrebujete sa uzatvárať do samoty. Rýchlo nadväzujete kontakty a ľudia vás majú radi aj pre vašu pohodovú žoviálnosť. Vašimi slabšími stránkami sú zraniteľnosť a sklon prikláňať sa k názorom väčšiny. Chceli by ste mať vždy ostro vyhranený vlastný názor, no keď vám niekto povie svoje argumenty, často zneistiete.

Ľavý palec na pravom

Ak máte ľavý palec vyložený na pravom, vedzte, že máte fenomenálnu intuíciu. Vždy máte aspoň tušenie (ak nie rovno istotu), ako sa veci skončia, ako situácia dopadne. Viete, kadiaľ v živote ísť, máte jasno v tom, čo chcete dokázať. Patríte skôr k introvertným typom ľudí, no nezatvárate sa doma v izbe, kde by ste dumali nad životom a budúcnosťou. Ľudia vám dôverujú a často vás prosia o radu. V spoločnosti vám síce nerobí problém komunikovať, no tvoríte si okolo seba akýsi ochranný múr. Nedovolíte cudzím ľuďom preniknúť vám pod kožu, ste chladnejší a často môžete budiť dojem pyšného alebo uzatvoreného človeka. Je to tak, pretože o svojom súkromí a pocitoch sa vyjadrujete len pred blízkymi priateľmi. Nepoznáte strach, nebojíte sa riskovať a ste cieľavedomý. Možno by ste mali viac cestovať, učiť sa novým veciam, spoznávať iné kultúry. Každopádne neostaňte na mieste, lebo stagnácia vás dovedie do melanchólie, z ktorej sa ťažko dostávate.

Pozri aj: S ktorým znamením zverokruhu je to v živote najťažšie? 5 znamení, s ktorými si užijete zopár búrlivých rokov

zdroj: babskeveci.sk (M), ofigenno.com

Najnovšie články