Toto je dôvod, prečo kráľovná Alžbeta nepôjde na svadbu princovi Harrymu. Dátum svadby je konečne známy!

Monizz

Britská kráľovská rodina zažíva ošiaľ vyplývajúci z denných noviniek z jej prostredia. Najnovšia informácia nemá nič spoločné s princom Williamom a jeho rodinou, ale naopak, týka sa jeho roztopašného ryšavého brata princa Harryho.

Článok pokračuje pod videom ↓

https://www.instagram.com/p/BZ–n6Plf8V/?taken-by=princeharry_w

Koncom leta začali unikať na verejnosť správy o blížiacej sa svadbe Harryho s americkou herečkou Meghan Marklovou známou zo seriálu Kravaťáci. Tak sa zdá, že búrlivák Harry sa možno konečne usadí. Aj keď oficiálne zásnuby ešte neohlásili, médiá špekulujú o rôznych možnostiach a termínoch.

Kráľovná bola proti

Keď sa dal párik v roku 2016 dohromady, šepkalo sa, že kráľovná Alžbeta vnukovým výberom nebola ktovieako nadšená. Meghan totiž nemá šľachtický pôvod a navyše sa živí hereckou profesiou, čo v kráľovských kruhoch nie je veľmi dôveryhodné povolanie. Do kariet mladej krásne nehral ani fakt, že raz už bola vydatá. A tam je kameň úrazu.

https://www.instagram.com/p/BZgXQJsnDrz/?taken-by=princeharry_w

Zdroj blízky kráľovskej rodine potvrdil, že medzi kráľovnou a princom vznikol nemalý spor, ktorý sa vyhrotil až natoľko, že princ Harry starej mame pohrozil, že buď nechá jeho milú na pokoji alebo sa vzdá kráľovských výsad. A tak sa stalo, že Alžbeta svoju nevôľu musela potlačiť, stretla sa s Harryho dievčaťom a dokonca im požehnala. Či bolo jej konanie úprimné, už verejnosť nemôže objektívne zhodnotiť. Mimochodom, vzťahom Harryho a Meghan neboli nadšení ani jej rodičia. Keď sa však s princom stretli, názor razom zmenili. Zrejme ich očaril povestnou bezprostrednosťou.

https://www.instagram.com/p/BY-TVqvj4BT/?taken-by=princeharry_w

Kráľovná sa však na svadbe pravdepodobne nebude môcť zúčastniť, rovnako ako to bolo pri sobáši s Camillou. Prísne regule totiž hovoria o tom, že Alžbeta II. je nominálnou hlavou anglikánskej cirkvi, a to jej neumožňuje zúčastniť sa ani ako členky kráľovskej rodiny na obrade s rozvedenou osobou. Britské médiá dostali informáciu, že mladý pár už vybral dátum aj miesto svadby. Tretie dieťa princa Williama by sa malo narodiť v apríli, a tak svadbu posunuli na júl 2018. Či tieto informácie čoskoro potvrdí aj Buckinghamský palác, je otázne.

Blízki páru uviedli, že oslavu plánujú mladí skromnú a tichú, určenú výlučne pre členov rodiny a najlepších priateľov. Harry sa chce oženiť v kaplnke sv. Juraja na zámku vo Windsore, ktorý je od pozorných očí veľkomesta dostatočne vzdialený. Aj keď pár zásnuby ani termín svadby ešte oficiálne nepotvrdil, Meghan už teraz neprijala účinkovanie v ôsmej sérii seriálu Force Majeure. Ktovie prečo? Myslíte si, že to mladému páru vyjde?

https://www.instagram.com/p/BZwwn4Zlsg_/?taken-by=princeharry_w

Pozri aj: Slovenský cyklistický kráľ Peter Sagan sa stal otcom! Manželka mu porodila krásneho zdravého syna

zdroj: babskeveci.sk (M)