Toto je dôvod prečo mi na mojej žene záleží viac, než na mojich deťoch, ktoré nadovšetko milujem

Gabriela Kinčoková

Udržať si pekný vzťah aj po rokoch manželstva je veľmi ťažké. Dôležitá je komunikácia, kompromisy a vedieť stále aj po rokoch človeka milovať. Manželský pár Mike a Kristin spolu žijú už dlhých 17 rokov a vychovávajú spolu 8 adoptovaných detí, ktoré milujú ako svoje vlastné. Mike vo svojom blogu vysvetľuje, aké harmonické je ich manželstvo aj po dlhých rokoch. 

Foto: pixabay

„Každý deň o 20:30 hovorím svojim dcéram, že je čas ísť spať. Veľakrát sa začnú hnevať, že oni už nie sú deti a nechcú ísť spať. Práve vtedy sa im snažím vysvetliť, že nemusia ísť spať. Stačí, že budú tráviť čas spolu mimo mňa a mojej ženy. Poviem im, že som sa s ňou celý deň nevidel, pretože obaja sme sa sústredili na svoju vlastnú prácu a teraz sa chceme venovať sebe,“ povedal Mike. Mike tvrdí, že tráviť čas s deťmi je veľmi dôležité. Ale tiež netreba zabudnúť na rolu manžel/manželky. Milujú svoje deti, ale nikdy s nimi netrávia čas 24 hodín denne a 7 dní v týždni. „Okrem detí sme tu aj MY a náš vzťah,“ hovorí Mike. 

#1 Zdravé manželstvo je základ

Foto: pixabay

Deti sú veľmi dôležité v štruktúre rodiny, ale nie sú základným kameňom, ktorý tvorí rodinu. Základ je manžel a manželka, ktorí držia rodinu pokope. Akonáhle sa pokazí vzťah medzi mužom a ženou, pokazí sa celý chod rodiny. Ste to vy, kto má všetku zodpovednosť. Deti len nasledujú vaše stopy.

#2 Pred deťmi ste boli VY

Foto: pixabay

Predtým, než sa vám narodili deti ste exitovali len vy dvaja a nato netreba zabudnúť. Boli ste to vy, čo ste chodili do kina, na večeru, telefonovali ste celé hodiny. Boli ste na začiatku vášho „navždy“. Spolu ste sa rozhodli založiť si rodinu. Samozrejme, milovať svoje deti treba, ale aj manželstvo je posvätné. Treba robiť všetko preto, aby zostalo chránené.

#3 Keď deti vyrastú, opäť budete len VY

Foto: pixabay
Foto: pixabay

Toto je bod, ktorý si nechce pripustiť žiadny rodič, ktorý svoje dieťa veľmi miluje. Avšak bohužiaľ je to tak. Každé dieťa sa raz rozhodne nájsť svoju lásku a opustí svoje hniezdo. Práve preto je dôležité počas manželstva pracovať na vzťahu, aby ste dokázali spolu fungovať obaja aj po tom, čo vaše deti odídu. Nie je to jednoduché, ale je to veľmi dôležité!

#4 Nech je vaše manželstvo vzorom

Tento bod je nesmierne dôležitý nie len pre vás a váš vzťah, ale rovnako aj pre vaše deti. Nesmierne ich môže ovplyvniť to, ako sa k sebe so svojím mužom/ženou správate. Šírte lásku, cit a pocit rodiny. Nech je vaše manželstvo a prístup k rodine vzorom pre vaše deti.

Na konci dňa už každý býva vyčerpaný a nevládny. No aj tak nezabudnite spraviť čo i len maličkosť preto, aby sa z vašeho vzťahu nevytratila iskra a láska. Keď deti budú vidieť, že láska medzi vami stále je budú vedieť aj to, že milujete ich. Nezabúdajte budovať váš vzťah aj po rokoch je to veľmi dôležité!

Pozri aj: Andrea z Najväčšieho víťaza schudla takmer 40 kilogramov. Fanúšikov však šokovalo, ako vyzerá dnes

Gabriela, brightside.me

0
Komentovať