Viete, prečo by ste nikdy nemali skladovať mlieko vo dverách chladničky? Tento dôvod vás prekvapí

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí odkladajú mlieko do dverí chladničky? Potom patríte k väčšine ľuďom. Avšak, nepotešíme vás, pretože to podľa všetkého nie je správne riešenie.

Ako uvádza portál Tyla, možno je čas na reorganizáciu, pretože podľa odborníkov nie je skladovanie mlieka vo dverách chladničky to najlepšie riešenie. Podľa odborníkov tento dôvod dáva zmysel, pretože niektoré časti chladničky sú chladnejšie ako iné. Má preto zmysel skladovať položky, ktoré sa častejšie kazia, v tých chladnejších častiach. Preto by ste mali chladničku reorganizovať tak, aby vám jedlo vydržalo čo najdlhšie.

Prečo by ste nemali skladovať mlieko vo dvierkach?

Každá položka v chladničke by preto mala mať svoje vyhradené miesto. Priehradky vo dverách sú teplejšie ako zvyšok chladničky, preto by v nich mlieko vôbec nemalo byť. Rôzne ochucovadlá môžu byť vo dverách, pretože majú dlhú trvanlivosť. Chladnička by podľa odborníka nemala byť preplnená množstvom vecí, pretože to bráni cirkulácii vzduchu. Práve preto by ste mali možno preorganizovať veci, ktoré máte v chladničke.

Pokiaľ ide o spomínané mlieko, malo by byť v chladničke čo najďalej a jednoznačne nie v dvierkach.  Ak ukladáte potraviny na seba, musí chladnička pracovať viac, studený vzduch sa nedostane všade, kam potrebuje.

0
Komentovať