Vyberte si písmeno a potom číslo: tento TEST 9 charakteristík osobností opíše každého z vás úplne dokonale

Lucia Mužlová

Enneagram je systém určovania osobnosti. Tento test sa často používa v psychológii, ale aj v podnikaní, preto ho mnohí považujú za veľmi užitočný nástroj na sebazdokonaľovanie a osobný rozvoj. Teraz sa poriadne zamyslite a poďte si urobiť tento test.

Článok pokračuje pod videom ↓

Čo máte robiť?

1. Vyberte si jeden bod zo skupiny 1 a jeden bod zo skupiny 2, ktoré sa najlepšie rovnajú vášmu postoju a správaniu. 

2. Mali by ste byť stotožnení s celkovým významom alebo „filozofiou“ vášho vybraného odstavca. Nesnažte sa príliš veľa analyzovať. Spoliehajte sa na svoju intuíciu.

3. Nájdite si popis vašej osobnosti podľa vybraného odseku. Napríklad, ak ste si vybrali zo skupiny 13 zo skupiny 2, potom choďte k B3 a pod ňou nájdete odpoveď práve pre vás.

Skupina 1

A. Máte sklon byť veľmi nezávislý a sebavedomý. Myslíte si, že život funguje lepšie, ak ste na všetko pripravený. Nastavujete si ciele, niekedy spravíte kompromis, ale nikdy nesedíte len tak a nečakáte na dobré veci, ktoré sa vám majú samé prihodiť. Urobíte všetko, čo môžete. Chcete dosiahnuť veľké veci a niečo zmeniť. Väčšinu času viete presne, čo chcete a idete si za tým. Máte tendenciu tvrdo pracovať.

B. Ste väčšinou ticho a ste zvyknutý byť sám. Keď príde sociálny aspekt, nechcete veľa pozornosti a nepokúšate sa na všetkých zapôsobiť. Necítite sa dobre, ak ste stredobodom pozornosti a nechcete s nikým súťažiť. Mnohí povedia, že ste rojko, pretože sa často obraciate na pomoc k vašej fantázii.

C. Ste často veľmi zodpovedný. Cítite sa hrozne, ak nemôžete mať posledné slovo alebo robiť to, čo od vás každý očakáva. Chcete, aby ostatný vedeli, že ste tu vždy pre nich a budete robiť to, čo budete pre nich to najlepšie. Často robíte veľké obete pre dobro druhých, či to vedia alebo nie. Nie ste zvyknutý sa starať o seba a oddychujete len vtedy, ak niečo robíte.

Skupina 2

1. Udržiavate pozitívny pohľad a veríte, že čokoľvek, čo sa stane, stane sa to len pre dobro. Snažíte sa zabaviť každého okolo. Chcete byť s ľuďmi a pomáhať druhým vám robí veľkú radosť. Ak sa cítite zle, snažíte sa to nedať nikomu najavo. Chcete si zachovať pozitívny postoj, avšak to znamená ignorovať svoje vlastné problémy.

2. Máte sklon mať silné pocity. Ľudia ľahko zistia, ak vás niečo trápi. Snažíte sa byť od druhých rezervovaný, ale ste citlivejší ako si mnohí myslia. Chcete vedieť, kto je na vašej strane – ak vás niečo rozruší, chcete, aby boli pri vás. Nechcete, aby vám niekto rozkazoval, v tom, čo máte robiť. Chcete sa rozhodnúť sami.

3. Ovládate samého seba, ste logický človek a cítite sa nepríjemne, ak musíte niečo riešiť citmi. Ste perfekcionista a radšej pracujete sami na vlastnú päsť. Ak jednáte s druhými ľuďmi, snažíte sa o to, aby ste s nimi jednali bez svojich citov. Ľudia hovoria, že ste príliš nedostupný, ale vy jednoducho nechcete, aby nad vami vyhrali vaše emócie. Dokonca, keď vás ostatní za niečo vinia, snažíte sa urobiť to najlepšie, ale bez emócií.

Výsledky

brightside
brightside

Nadšený – Ste veľmi všestranný, optimistický a spontánny, ale niekedy viete byť neorganizovaný a nedisciplinovaný. Stále hľadáte nové zážitky, avšak takáto činnosť vedie často k vyčerpaniu, a preto môžete byť veľmi impulzívny. Väčšinu času ste veselý a veľmi vďačný zato, čo máte.

brightside
brightside

Vyzývateľ – Ste sebavedomý, silný a schopný byť asertívny. Ochraňujete to, čo je vaše, vtipný a odhodlaný, hrdý a dominantný, niekedy dokonca zastrašujete. Máte tendenciu využiť svoje silné stránky, aby ste zlepšili životy iných ľudí, a tak sa stali hrdinom.

brightside
brightside

Úspešný človek – Ste sebavedomý, atraktívny a veľmi očarujúci. Ambiciózny, kompetentný a energický. Máte tendenciu sa starať o svoj vzhľad, a o to, čo si o vás myslia iní, ale zároveň ste sa naučili prijať samého seba. Ste autentický, a to je dôvod, prečo vás mnohí vidia ako ich vzor.

brightside
brightside

Uzmierovateľ – Ste sebaistý a láskavý. Máte tendenciu uzmierovať a riešiť konflikty a chcete vždy ponúknuť vašu podporu. Chcete, aby všetko išlo po dobrom a pracujete tvrdo na tom, aby ste sa vyhli konfliktom a minimalizovali problémy. Viete ľudí zjednotiť a pomôcť im vyriešiť ich problémy.

brightside
brightside

Individualista – Ste citlivý, rezervovaný a tichý. Ste demonštratívny a úprimný, ale tiež rozmarný a niekedy aj plachý. Máte tendenciu skrývať vaše pocity pred ostatnými, pretože sa často cítite zraniteľný. Ste veľmi kreatívny, schopný obnoviť seba samého a pretvárate vaše zážitky.

brightside
brightside

Vyšetrovateľ –  Ste veľmi bystrý a zvedavý, schopný sa sústrediť na rozvoj nových nápadov. Nezávislý a inovatívny, niekedy sa môže stať že ste zaujatý viac k svojim vlastným myšlienkam a plánom. Ste vizionár, priekopník, ktorý vidí svet z úplne nového uhla pohľadu.

brightside
brightside

Pomocník – Ste priateľský, veľkorysý a empatický človek, ktorý vie byť sentimentálny a lichotník. Máte tendenciu robiť veci pre ostatných, aby ste sa cítili potrebný. Ste nezištný, a preto cítite potrebu dať svoju bezpodmienečnú lásku ostatným.

brightside
brightside

Verný –  Ste dôveryhodný, oddaný a zodpovedný. Ale niekedy sa stane, že ste tiež ťažko pracujúci typ, ktorý je pod veľkým stresom. Avšak väčšinu času ste sebavedomý a pripravený odvážne brániť slabších.

brightside
brightside

Reformátor – Ste etický a svedomitý. Máte si mienky o tom, čo je správne a čo nie, čo je dobré a čo zlé. Vždy chcete robiť veci lepšie, ale bojíte sa robiť chyby. Ste organizovaný a starostlivý, ale taktiež kritický a perfekcionista. Zároveň ste veľmi múdry, realistický a charakterný.

Ako ste dopadli? Je to, čo vám vyšlo pravda? Súhlasíte s tým?

Pozri aj: TEST: Zviera, ktoré uvidíte na obrázku ako prvé, vám prezradí, aká je vaša skutočná povaha

zdroj: babskeveci.sk (Stella K.), brightside.me

Najnovšie články