Na vyčnievajúce bradavice, vyrážky a znamienka na pokožke mi pomohol tento prírodný recept. Dnes už s nimi problémy nemám

Monizz

Bradavice, kurie oká, výrastky na koži. To všetko sú nepríjemnosti, s ktorými sa stretá príliš veľa ľudí. Keby každý, komu niečo na tele vyrastá, chodil ku kožnému lekárovi, tí by nestíhali chodiť ani spať. Bradavice a kožné výrastky sa však dajú ľahko odstrániť.

Článok pokračuje pod videom ↓
bradavice61326tn
emedicine.medscape.com

Ak vám lekár potvrdil, že vaša bradavica alebo výrastok na koži nie je nič medicínsky závažné, môžete s čistým svedomím odísť domov a premýšľať, ako sa tej potvory zbaviť. Nechcete podstupovať chirurgický zákrok, no bradavica je nepekná a prekáža vám? Poďte sa pozrieť, čo jej pomôže zmiznúť do teplých krajín.

Zdravotne vám síce neublížia, vedia však potrápiť vaše sebavedomie. Kto by sa už len chcel dobrovoľne prechádzať s výrastkom na tvári alebo odhaľovať tie časti tela, kde sa niečo podobné nachádza? Ľudia nemajú radi takýto pohľad a mnohí sú natoľko neslušní, že nad vami ešte aj znechutene pokrčia nos. Na bradavice existuje množstvo chemických kozmetických prípravkov. Pri kožných výrastkoch je však lepšie sa takýmto prípravkom vyhýbať, pretože na vašu beztak citlivú kožu môžu mať neblahé účinky. Najlepšia je prírodná metóda a táto je naozaj osvedčená. Ak ste ju ešte nepoznali, mali by ste vedieť, že vo svete nie je žiadnou novinkou. Ľudia ju používajú celé stáročia a prináša spokojnosť a navracia sebavedomie mnohým tým, ktorí kedysi bojovali s kožnými nepríjemnosťami.

Budete potrebovať:

jablčný ocot

mydlo

vatové tampóny

teplú vodu

bavlnený uterák

Postup:

Postihnuté miesto si dôkladne umyte mydlom a teplou vodou. Kožu osušte jemným prikladaním uteráku. Ide o to, aby sa postihnuté miesto nepodráždilo ešte pred aplikáciou kyseliny octovej.

Vatový tampón alebo vatový chumáč namočte do teplej vody a priložte ho na bradavicu či výrastok približne na 10 minút. Výrastok sa trochu zvláčni, čo zaručuje lepšiu spoluprácu pri ďalšom kroku.

Keď ste odstránili vatový tampón s vodou, namočte ďalší vatový tampón do jablčného octu a nešetrite. Priložte na kožný výrastok a nechajte pôsobiť pri stredne silnom tlaku aspoň ďalších 10 minút.

Miesto si opláchnite teplou vodou a osušte. Po aplikácii octu môžete cítiť mierne podráždenie pokožky, po chvíli by však malo zmiznúť.

bradavice412001
skinhq.site

Túto procedúru opakujte každý deň, až dokým bradavica alebo kožný výrastok sám neodpadne. Pozor! Nikdy bradavicu netrhajte, aj keď už budete vidieť, že sa začína odlupovať. Mohli by ste si zarobiť na nepekné jazvičky. Koža musí výrastok pustiť sama. Takže ak sa stane, že výrastok sa vám začne pomaly odlupovať a pohybuje sa vám na postihnutom mieste, radšej ho zalepte leukoplastom a čakajte.

bradavicesmall-wart-before-after
myeva.info

Nečakajte, že bradavica odpadne za pár dní. Zvyčajne táto procedúra trvá aj niekoľko týždňov. Dôležité je nezanedbať pravidelnosť. Ocot bradavicu pomaly rozleptáva a „vypaľuje“ z miesta na koži. Tento proces trvá dlho, no má to svoje výhody. Keby bradavica odpadla hneď, koža by nemala dostatok času prirodzene sa zaceliť, čo by malo za následok nepekné jazvy.

bradaviceapple-cider-vinegar-acne-does-it-work-how-to-remove-acne-scars
healthzine.xyz

Keď vám bradavica postupne opadne, neľakajte sa, ak vám na mieste ostane červená chrasta. Aj tá musí sama zmiznúť, preto ju v žiadnom prípade neškriabte ani neodlupujte.

bradavicecharlotte-in-england-blog-How to Remove a Mole with Apple Cider Vinegar (ACV) at Home-03
charlotteinengland.com

Výsledok je zaručený a budete ním naozaj milo prekvapení. Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša.

Bradavice

Ak sa trápite, prečo sa bradavice vyhadzujú na tele práve vám, spomaľte. Najčastejšou príčinou tohto kožného ochorenia sú HPV vírusy, ktoré sa prenášajú na človeka kvapôčkovou infekciou, prípadne intímnym stykom. Väčšina z nich je neškodná, najmä ak hovoríme o tých, ktoré spôsobujú kožné výrastky.

Kožné výrastky môžu byť rôzne veľké a každý z nich môže mať inú konzistenciu. Ak sa lepšie prizriete, možno uvidíte, že práve vaša bradavica je akoby na stopke a tak pripomína hríbiky, ktoré niekedy nachádzame v lese vyrastať zo stromovej kôry. A naopak, možno máte práve takú, ktorá na vašej koži len sedí a tvári sa, akoby tam ani nebola. Na dotyk však môže aj trochu bolieť.

bradaviceRub-THIS-Natural-Ingredient-on-Your-Skin-Tags-and-They-Will-Disappear-in-No-Time
healthyfoodelements.com

Bradavice by ste si nemali zbytočné chytať ani dráždiť. Niektoré si môžete častým chytaním a trením rozniesť aj na iné miesta na vašom tele. A máte o problém naviac. Takisto je dôležité nedráždiť výrastky oblečením alebo šperkami. Ak máte bradavicu na krku a v jeho okolí, rozhodne sa rozlúčte s retiazkou. Aspoň dovtedy, kým sa bradavice alebo výrastky nezbavíte. Ak máte bradavice v podpazuší alebo v intímnych oblastiach, dávajte si pozor na holenie týchto miest. Prílišné dratie kožných výrastkov môže viesť k bujneniu buniek a tým aj k rakovine.

Stretli ste sa s takýmto ochorením aj vy alebo sa vašej rodine úspešne vyhlo? Dajte nám vedieť  v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), naturallivingideas.com

Najnovšie články