Cviky, ktoré vám zaberú len 15 minút mi odporučila trénerka. Už po dvoch týždňoch si môj manžel všimol, ako sa moja postava začala meniť

Lucia Mužlová

Viete, čo ja na týchto cvikoch úžasné? Doslova ich môžete cvičiť v obývačke, nezaberú vám viac ako 15 minút, takže ich stíhate aj pred prácou a ak vám bolo málo, večer si ich môžete zopakovať. Pri pravidelnom cvičení sa výsledky dostavia, to mi verte.

Článok pokračuje pod videom ↓

Áno, opäť plank

Poznáte cvik plank alebo doska? Po správnosti sa cvičí na podložke, pokojne v teniskách, no môžete aj naboso. Ľahnite si na brucho a na lakte (alebo aj na celé dlane), trup potom zdvihnite, spevnite celé telo a dýchajte do bránice. Telo by malo byť v jednej rovine a navažovať by ste sa mali na lakte. Hlava je taktiež v jednej rovine s telom. V momente, kedy by sa vám chrbát prehol a vytvoril by oblúk v tvare písmena „U“, prestaňte s cvikom, už nemá žiadny účinok a vaše svaly sú unavené. V planku vydržte aspoň 30 sekúnd po 3 série.

Drepy s výskokom

Postoj je taký, že chodidlá sú trošku širšie ako ramená a mieria smerom dopredu. Celé telo máme spevnené. Hrudník by mal byť vystretý a ramená trochu zatiahnuté dozadu. Nohy ohneme v kolenách, urobíme drep. Smerom dole ideme pomaly, potom sa dynamicky odrazíme do výskoku. Skáčte cez špičky a čo najvyššie. Pomáhame si rukami, ktorými šviháme smerom dozadu. Urobte za 30 sekúnd čo najviac opakovaní, potom 10 sekúnd oddychujte a opakujte aspoň trikrát.

Dvíhanie panvy

Ľahnite si na podložku a nohy si vyložte na stoličku alebo posteľ. Jedno lýtko je pevne položené a chodidlo smeruje nahor a myslíme na to, že sa nemá otáčať. Druhú nohu si prinožíme k trupu. Dvíhame panvu čo najvyššie. Kontrolujeme pohyb, mal by byť pomalší a telo by malo byť pevné. Urobíme 3 série po 15 na obe nohy. Tento cvik vám dá možno trochu zabrať a budete ho poriadne cítiť, ale stojí za to. Nohu môžete aj vystrieť smerom nahor.

Vysoké kolená

Telo máme vzpriamené a spevnené. Začneme postupne na mieste dvíhať kolená a protichodnú ruku. Je to ako beh na mieste, len sa snažíme švihnúť kolená čo najvyššie. Urobte čo najviac vysokých kolien počas 30 sekúnd, 10 sekúnd oddychujte a opakujte aspoň 5-krát.

Angličáky

Klasické angličáky možno poznáte ak pravidelne cvičíte. Začnite výskokom s rukami hore a idete na ruky s vystretými nohami a do kliku. Náročný cvik, preto si doprajte dostatočne dlhé pauzy medzi sériami. Opakujte za 30 sekúnd čo najviac, 10 sekúnd oddychujte a urobte aspoň 3 série.

Pozri aj: Už po 15 dňoch som bola ako vymenená. Tento nápoj ma zbavil bolesti žalúdka a pomohol mi schudnúť 8 kilogramov

Lucia M.

Najnovšie články