William a Kate všetkých prekvapili. Sťahujú sa bližšie ku kráľovnej Alžbete a toto je za tým

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Princ William a Kate Middleton údajne uvažujú o sťahovaní sa z domova v Anmer Hall. Podľa správ vraj dúfajú, že sa takto priblížia bližšie ku kráľovnej Alžbete. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál The Sun, zvažujú presun do Windsoru a premýšľajú aj o tom, že je to vhodná oblasť pre vychovávanie detí. Princ George a princezná Charlotte navštevujú školu v jehozápadnom Londýne. Kráľovná Alžbeta tiež zmenila svoje bydlisko z Buckinghamského paláca, ktorý údajne nikdy nemala rada, na zámok vo Windsore.

Foto: TASR/AP

Sťahovanie bližšie ku kráľovnej

William a Kate majú premýšľať o tom, že sa presťahujú do Fort Belvedere, na južnom konci Windsoru, kde kráľ Eduard VIII. v roku 1936, aby podpísal svoju abdikáciu. V súčasnosti je vo vlastníctve Crown Estate a je prenajatá rodine Westonovcov, blízkych priateľov kráľovskej rodiny. Dvojica si v súčasnosti rozdeľuje čas medzi londýnskou základou v Kensingtone a vidieckym sídlom Anmer Hall v Norfolku.

Foto: archív TASR

Vezmú si viac povinností

Dom na panstve Sandringham im darovala kráľovná a v rokoch 2015 a 2017 bol ich trvalým domovom. Zdroje sa domnievajú, že presun do Windsoru by znamenal, že na seba Kate a William prijali viac povinností a zodpovednosti v rámci kráľovskej rodiny. Rodičia Kate Middleton by takto boli tiež všetkým bližšie. Uvádza sa tiež, že pár chce byť bližšie ku kráľovnej.