Záujem o vakcínu proti koronavírusu sa na Slovensku zvýšil. V hre je stále aj povinné očkovanie

SITA

Foto: TASR/AP

V troch veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja zaznamenali v sobotu vyšší záujem o vakcínu ako v predchádzajúcich týždňoch.

Prvú, druhú alebo tretiu dávku vakcíny v Skalici, Dunajskej Strede a Trnave dostalo viac ako 6000 ľudí. Ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú počas jej dnešnej návštevy očkovacieho centra v Trnave o tom informoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Všetko závisí od lekárov

Zvyšovanie očkovacích kapacít v ďalších týždňoch bude podľa Viskupiča závisieť od dostatku lekárov. Mnohí sú v očkovacích centrách víkend čo víkend už celé týždne za sebou, je preto možné, že si budú chcieť pred vianočnými sviatkami oddýchnuť. Ministerka Mária Kolíková sa vyjadrila aj k možnému zavedeniu povinného očkovania. Ministerstvo spravodlivosti dostalo v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva za úlohu pripraviť k tejto možnosti analýzu, je to podľa Kolíkovej téma, ktorá je s ohľadom na situáciu absolútne aktuálna .

„Určite je dôležité pre krajinu, aby sa nadýchla, aby sme poskytovali plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť všetkým, nielen covidovým pacientom. Niektorí pacienti nedostávajú kvalitnú zdravotnú starostlivosť, lebo sa v zdravotníckych zariadeniach dostávame na hranu,“ povedala ministerka. Ona sama zastáva názor, že vakcína je jediná pomoc pre zdravie aj pre nemocnice.

0
Komentovať