Toto je dôvod, prečo odovzdávanie prestížnych cien ovládla čierna farba! Najznámejšie celebrity chcú prostredníctvom nej celému svetu odkázať, že…

KatkaR

75. ročník odovzdávania cien Zlatý Glóbus sa niesol v netradičnom duchu. Každá podobná príležitosť je pastvou nielen pre oči verejnosti a médií, ale rovnako módnych kritikov. Najznámejšie hviezdy svetového formátu sa totiž vždy predvedú v nádherných, extravagantných a luxusných róbach od tých najznámejších návrhárov. Následne celý svet hodnotí, či sa strih šiat hodí k typu postavy konkrétnej dámy, kritizuje alebo ospevuje výber dizajnéra, farbu a materiál každej róby. Tentokrát sa však celebrity rozhodli, že to, čo má stáť za zmienku, je práve farba nádherných rób – všetky totiž zvolili čiernu! 

Článok pokračuje pod videom ↓

Celebrity sa voľbou farby svojho outfitu snažili zvýšiť povedomie a bojovať proti sexuálnemu harašeniu v Hollywoode. Týmto gestom chceli svetové hviezdy vyjadriť solidaritu obetiam sexuálneho násilia, obťažovania a rovnako podporiť rodovú rovnosť.

https://www.instagram.com/p/BdsbKG9lNkr/

Protest vzišiel z množstva obvinení zo sexuálneho obťažovania voči mužom v Hollywoode, pričom spúšťačom bol filmový producent Harvey Weinstein, ktorý sexuálne obťažoval mnohé známe i menej známe herečky. Medzi nimi bola napríklad aj Salma Hayek, ktorá sa rozhodla prelomiť mlčanie a o jeho sexuálnych návrhoch, v ktorých si vyžadoval orálny sex, masáž i spoločnú sprchu, povedala verejnosti i médiám. “Zabijem ťa, nemysli si, že nemôžem,“ takto citovala Hayek slová známeho producenta, ktorého návrhy vyvrcholili takýmito nebezpečnými vyhrážkami.

“Červený koberec je sledovaný globálne, a preto je skvelým pódiom a skvelým miestom pre takýto typ demonštrácie. Kým v minulosti bol červený koberec najmä o luxuse a pôvabe, tento rok to nie je o vyniknutí, je to o tom, že držíme spolu a hovoríme,“ vyjadrila sa stylistka Cristina Ehrlich, ktorá svoje zapojenie do protestu vyjadrila prostredníctvom krásnych rób Penelope Cruz, Grety Gerwig a Laury Dern.

https://www.instagram.com/p/Bdq3SAmlWM5/?taken-by=thecatwalkitalia

Voľba jednotného čierneho oblečenia má za úlohu zvolať pozornosť a skoncovať so sexuálnym zneužívaním. Akcia je organizovaná iniciatívou Time’s Up, ktorej cieľom je odstrániť sexuálne harašenie a rodovú nerovnosť na pracovisku. Hnutie poskytlo aj pripínačky, ktoré si mohli hviezdy pripnúť počas odovzdávania cien na oblečenie, a tým preukázať svoju podporu.

Do protestu sa však nezapojili iba ženy. Mnohí muži sa k nim pripojili a miesto tradičnej kombinácie bielej košele a čiernej kravaty siahli po čiernej košeli a čiernej kravate a/alebo si na sako pripli spomínanú symbolickú pripínačku, čím sa stali súčasťou protestu.

Najznámejšie svetové hviezdy týmto krokom ukázali, že problém sexuálneho harašenia im nie je ukradnutý a svoju solidaritu a zapojenosť chceli vyjadriť takýmto netradičným, no veľmi vzácnym a úctyhodným spôsobom. Okrem toho si mnohé z nich upravili svoje instagramové profily, a to tak, že do základných informácií o sebe pridali link iniciatívy timesupnow.com.

https://www.instagram.com/p/Bdq2SenlDh7/?taken-by=thecatwalkitalia

Čo si myslíte o takomto vyjadrení svojho zapojenia do problému, ktorý sa týka množstva žien na celom svete? Je to podľa vás účinný spôsob prejavu solidarity a podpory? Podeľte sa s nami o váš názor.

Pozri aj: Boľavé prsia, tmavšie bradavky a slabé krvácanie. 10 skorých znakov, vďaka ktorým odhalíte, že ste tehotná

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), time.com

Najnovšie články