Známy čínsky adrenalínový lezec urobil osudnú chybu a spadol zo 62-poschodového mrakodrapu. Tragickú udalosť zaznamenala jeho kamera

Michal Blaško

Desivý pád zo 62-poschodového mrakodrapu, ktorý sa nachádza v čínskom veľkomeste Changsha, sa mladému, 26-ročnému milovníkovi adrenalínových športov stal osudným. Svoju smrť si nechtiac nafilmoval z okna protiľahlého mrakodrapu. Malo to byť ďalšie video, na ktorom by zachytil úspešné zdolanie mrakodrapu bez akýchkoľvek pomôcok. Všetko to bohužiaľ skončilo úplne inak.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mladý muž Wu Yongning síce zomrel už 8. novembra, avšak túto správu držali čínske média istý čas v tajnosti. Až Wuova priateľka potvrdila túto smutnú skutočnosť. Nad konaním chlapca sa zdvihla vlna kritiky. Ľudia poukazujú na to, že dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým sa nerozbije. Dovtedy sa lezie po mrakodrapoch, až kým…

Paradoxné je, že tento chlapec prednedávnom už dostal varovný zdvihnutý prst zhora. Pošmykol sa na jednej výškovej budove, avšak jeho kamarátovi sa ho podarilo zachrániť. Teraz bohužiaľ už nemal toľko šťastia. Mnohí si myslia, že chlapec to robil z frajeriny, čo vôbec nebola pravda. Cieľ mal jasný. Krátkymi videami, na ktorých balansuje na pokraji života a smrti, chcel zarobiť peniaze na vlastnú svadbu a na liečbu pre chorú mamu.

Wu sa nikdy nebál výšok

https://www.instagram.com/p/BckyJCLla83/

Podľahol strešnej výzve, ktorá sa mu stala osudnou

Chlapec naozaj súrne potreboval peniaze. Preto sa rozhodol zúčastniť sa „strešnej výzvy,“ kde súťažiaci dostali za úlohu zliezť zo 62-poschodovej budovy bez akýchkoľvek pomôcok. Finančná odmena bola naozaj lákavá, hlavná cena bola 100-tisíc  jüanov, čo je približne 13-tisíc eur. Pre chlapca, ktorý večne bojoval s nedostatkom peňazí, to bola závratná suma. Video, na ktorom je zachytený nešťastný koniec mladého muža, si môžete pozrieť tu. Upozorňujeme však na obsah, ktorý vás môže prinajmenšom rozrušiť.

https://www.youtube.com/watch?v=pUuKN6Oi7nc

Video asi nepotrebuje žiaden ďalší komentár. Wu to robil pre dobrú vec, no podľa jeho kamaráta charlie_7u, neraz prekračoval svoje limity. Teraz Charlie lezie sám. Ani smrť kamaráta ho neodradila od naozaj adrenalínových kúskov.

Najsmutnejšie na celej udalosti je to, že Wu chcel získať peniaze pre tých, na ktorých mu najviac záležalo. Škoda len, že si nezvolil bezpečnejší spôsob zárobku.

Pozri aj: Korytnačka zhodená na hlavu či smrť kvôli smiechu na opitom somárovi. Toto sú tie najbizarnejšie úmrtia slávnych osobností

zdroj: ladbible.com