Zuzana Čaputová reaguje na najväčšiu online petíciu v histórii Slovenska. Politikom dáva jasný odkaz

SITA

FOTO TASR - Jaroslav Novák

120-tisíc podpisov pod petíciu „Za klímu, za budúcnosť“ je jasným dôkazom, že nutnosť aktívnejšie bojovať s klimatickou krízou vníma aj verejnosť na Slovensku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Najväčšia online petícia v histórii dáva politikom silný odkaz, že aj oni sa musia o tento problém zaujímať. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti.

Riešenia nie sú zo dňa na deň

„Dopady klimatickej krízy a ani výsledky jej riešenia neuvidíme zo dňa na deň, a preto dnes ani nie sú predmetom politických debát. Slovensko sa podpísalo pod veľké záväzky znižovania emisií a dosiahnutia uhlíkovej neutrality do roku 2050, chýbajú nám však jasnejšie kontúry cesty k ich splneniu. O to dôležitejšie je nastaviť si malé ciele a príležitosti, ktoré budú vo výsledku viesť k ich dosiahnutiu,“ pripomenula Čaputová s tým, že takouto príležitosťou môže byť aj rokovanie parlamentu o tejto petícii.

Foto TASR – Michal Svítok

Prezidentka ocenila, že Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie odporučil plénu prerokovať ju. Verí, že diskusia v pléne nebude len čisto formálna, ale prispeje k prelomeniu bariéry vedúcej k uvedomeniu si miery problému, ktorému spoločnosť čelí.

Rokovanie parlamentu

„Takouto príležitosťou môže byť aj rokovanie parlamentu o tejto petícii. Oceňujem, že Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie odporučil plénu prerokovať ju. Verím, že diskusia v pléne nebude len čisto formálna, ale prispeje k prelomeniu bariéry vedúcej k uvedomeniu si miery problému, ktorému čelíme.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)


Som presvedčená, že aj v tejto téme sa musíme riadiť čo najlepšími odbornými poznatkami a teší ma, že iniciatíva Klíma ťa potrebuje dokáže tieto poznatky popularizovať a motivovať verejnosť k vyššej enviromentálnej zodpovednosti.“

Najnovšie články