Plánovanie sexu či obmedzenie sociálnych sietí. Toto je 13 tajomstiev, na ktoré nedajú šťastné páry dopustiť

Zuzana Fulopova

Nedávno sme vám priniesli článok o zlozvykoch, ktoré môžu viesť až k rozpadu nášho vzťahu. Stále si však kladieme otázku, prečo niektoré vzťahy vydržia roky a iné iba pár mesiacov. Recept na dokonalý vzťah síce neexistuje, ale existuje výskum na túto tému. Niekoľkí vedci sa rozhodli vyspovedať šťastné páry a z ich odpovedí napokon spravili štúdiu, čo je korením dlhodobého šťastného vzťahu. V čom teda spočíva ich tajomstvo?

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Spolupráca

Aby vzťah fungoval tak ako má, mal by mať pár spoločný cieľ, spoločné plány a chápať, že musia navzájom spolupracovať ako tím.

pixabay.com

Plánovanie sexu

Zdá sa to neuveriteľné, ale mnohé páry si zvyknú plánovať spoločné milovanie. Z dlhodobého hľadiska sa to môže zdať prospešné, pretože sa môžu vyhnúť sexuálnej absencii, čo môže neskôr viesť k rozpadu vzťahu.

pixabay.com

Intímnosť

Samozrejme nie je to len o sexe, ale aj o objatiach a dotykoch. Každodenné prejavovanie náklonnosti v podobe dotykov, držania za ruku či spoločného zaspávania v objatí utužujú vzťah.

pixabay.com

Dôvera

Doprajte svojej polovičke súkromie. V zdravom vzťahu nie sú žiadne tajomstvá a tým pádom nemáte dôvod pochybovať o vzájomnej vernosti.

Spoločné aktivity

Na to, aby ste udržali vzťah, je veľmi dôležité trávenie spoločných chvíľ a nemusí to byť zrovna šport. Môže to byť napríklad len spoločné varenie, pozeranie filmu, hranie spoločenských hier alebo výlet.

pixabay.com

Obmedzenie telefónu a sociálnych sietí

Pri týchto spoločných chvíľach by ste sa mali venovať len jeden druhému na sto percent,  nepatria sem výdobytky techniky. Je veľmi dôležité dať partnerovi najavo, že je ten najdôležitejší vo vašom živote práve teraz.

Vzájomný rešpekt

Ak niekoho úprimne milujeme, vážime si ho, rešpektujeme a podporujeme. To je nosný pilier pre zdravo fungujúci vzťah.

pixabay.com

Naučte sa jazyk toho druhého

Na niekoho platí fyzický kontakt, na druhého slová. Robiť veci, čo má váš partner rád, je ubezpečovanie, že je milovaný.

pixabay.com

Neporovnávať

Nezabúdajme, že každý z nás je iný a každý prežívame veci inak. Ak začnete porovnávať váš súčasný vzťah s minulým, môže sa doň vkradnúť neistota, čo je len krôčik k rozpadu vzťahu.

Počúvanie a komunikácia

Vo vzťahu je veľmi dôležitá správna komunikácia a ochota počúvať. Nebojte sa hovoriť o svojich pocitoch a túžbach. Toto pravidlo platí aj keď príde hádka, ktorá, ak si všetko s rozvahou a správne vykomunikujete, môže v konečnom dôsledku utužiť vzťah.

pixabay.com

Konfrontácia

Samozrejme, ako bolo spomenuté, aj v tom zdravo fungujúcom vzťahu občas príde ku výmene názorov. Naučte sa však zvládať konfrontáciu napríklad tým, že si necháte čas na vychladnutie prechádzkou a až potom si to vzájomne vykomunikujte.

pixabay.com

Spoloční priatelia

Ak si vybudujete komunitu spoločných priateľov, budú vaše vzťahy pevnejšie a vzájomne bližšie, čo môže váš vzťah posilniť.

Najlepší priateľ

Samozrejme, viac ako spoloční priatelia je dôležité vzájomné priateľstvo. Váš partner by mal byť zároveň váš najlepší priateľ, ktorému sa zdôverujete so všetkým.

pixabay.com

A na záver platí pravidlo vidieť pohár poloplný. Zamerajte sa na to, čo vo vzťahu funguje a nie na to, čo by ste chceli zlepšiť. Napokon ani nebudete vedieť ako a budete oveľa šťastnejšia.  A čo je korením vášho vzťahu? Podeľte sa s nami v komentároch.

Pozri aj: Klebetia viac ako ženy a navždy budú milovať svoje prvé lásky. 10 faktov, po ktorých sa na mužov budete pozerať úplne inak

Zuzu, womenshealthmag.com

Najnovšie články