6 znakov, ktoré vám ukážu, či vás naozaj miluje a 6 takých, ktoré sú dôkazom, že vás muž len využíva

Monika Miková

Foto: pixabay

Ako sa hovorí: „láska je slepá.“ Niekedy si v romantických vzťahoch až príliš dlho nechávame ružové okuliare a zakrývame nedostatky milovanej osoby. Obzvlášť to platí pre mladé dievčatá ako nedávno informoval portál Brightside.me. Ako zistiť, či vás partner skutočne má rád, alebo len využíva? Prečítajte si nasledujúce znaky, ktoré by to mohli celkom dobre odhaliť.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Echy Poetrie (@echyputrie) on

Spôsob, akým sa na vás pozerá

O zamilovaných pohľadoch sa toho veľa už napísalo, či už v piesňach, alebo knihách. Romantický výraz muža z filmu pozná asi každá z nás. Ak partner srší komplimentami na vašu adresu, keď ste sa nahodili na večeru, svadbu, ples, či inú akciu, je to úplne v poriadku. Ak vás pochváli za dobrý obed, večeru, nová kabát, zostrih vlasov, alebo inú obyčajnú vec je do vás skutočne zamilovaný.

Necítite sa pri ňom výnimočná

Ak sa pri svojom partnerovi necítite výnimočná, často vás porovnáva s inými ženami ako súčasť davu, je to tým, že vás nemiluje tak ako vy jeho. Časom sa cítite nepodstatná a on začne uprednostňovať priateľov pred vašou spoločnosťou. Proste sa o vás nezaujíma, ste mu dobrá len ako náhrada mamy.

Nezuteká, ani keď ho prekvapíte

Každý z nás má určité tajomstvá, pri ktorých je prirodzené, že ich nevyzradíme hneď na prvom rande. Postupne objavujeme zvyky, zlozvyky, zákutia minulosti, alebo strašiakov v skriniach toho druhého. Ak o vás váš partner vie veľa a to aj o vašej minulosti, na ktorú nie ste hrdá, neustále vám to nevyhadzuje na oči, v tom prípade vás má skutočne rád.

Neustále sa cítite za niečo vinná

Ak ste zle odostrela žalúzie, vyžmýkala pomaranč, zaliala kávu, odkrojila koláč atď. je načase ukončiť daný vzťah. Môžte si byť 100% istá, že môžete pomaly za každú zlú vec, ktorá sa stane, pričom on je pán dokonalý. Ak ho ale naozaj milujete, láska a starostlivosť ho dokáže zmeniť. Vaše pocity však budú pretrvávať.

Premýšľa nad slovami a svojim správaním

Správne mierené ostré slová a skutky vedia človeka zasiahnuť ako úder. Ak postrehnete, že sa váš partner začal časom meniť a zraňuje vás slovne ale aj činmi, niečo nie je v poriadku. Ak sa však ospravedlní a nad svojim konaním premýšľa a otvorene hovorí, záleží mu na vás.

Zabúda na vás

Naplánujete si čas s ním a vždy mu do toho niečo príde na poslednú chvíľu. Zaberie mu snáď veky odpísať na sms, alebo zavolať. Áno, môže toho mať v práci veľa, ale jedna sms mu tak veľa času skutočne nezaberie.

Pamätá si detaily, ktoré vás robia šťastnou

Mnohé ženy milujú obrovské gestá, ale sú to práve drobné detaily, na ktorých najviac záleží. Ak si pamätá obľúbenú zmrzlinu, kvet, jedlo, skrátka vás počúva a vníma, má vás naozaj úprimne rád.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Old-fashioned (@oldfashionedbabe_) on

Nerobí kompromisy

To, že váš partner má rešpektovať názor iných a predovšetkým váš, je úplne prirodzená vec a nie sú to len slová do vetra. Ak ale nie je nikdy pripravený robiť kompromisy, všetko musí byť podľa neho, lebo tak je to správne, nie je to dobré. Časom sa môže z tohoto človeka stať niekto, kto nad vami musí mať až chorobnú kontrolu.

Zdieľa s vami všetko dobré i zlé

Vytvoriť si vzťah nie je také zložité, no vytvoriť si silný vzťah, to je už niečo iné. Ak s vami zdieľa svoje pocity, obavy a problémy, verí vám a vie si predstaviť budúcnosť s vami, máte doma skutočný poklad.

Manipuluje s vami

Pozná vaše obavy, slabosti a snaží sa manipulovať prostredníctvom nich. Tomuto typu vzťahu nepomôže nič. Ak sa ustavične cítite vinná a váš partner sa snaží o manipuláciu, je načase z toho vycúvať.

Komunikuje o problémoch

Krik, hnev a nadávky ešte žiaden problém nevyriešili. Ak má váš partner snahu rozprávať sa o probléme, ktorý vznikol, je to tak správne. Komunikácia je kľúčom k silnému vzťahu, pretože len partner, ktorý miluje si dokáže priznať chybu a pokoriť svoje ego.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kült Filmler & Dünya Sineması (@cinemaloverr) on

Provokuje k výstupom na verejnosti, alebo k tichej domácnosti

Každý z času na čas emocionálne vypustí ventil. Muž ktorý vás miluje by ale nikdy nemal robiť scény na verejnosti, prípadne praktizovať tichú domácnosť. Sú to znaky emocionálneho manipulovania, niečo ako trest za veci, ktoré ste spravili. Muž, ktorý vás skutočne miluje vám nikdy neublíži po žiadnej stránke.

Najnovšie články