Spievanie v sprche alebo to, čo si objednáte v reštaurácii. 7 zvláštnych vecí, ktoré si muži na ženách všímajú a imponujú im

Banana

Vo všeobecnosti v spoločnosti platí názor, že muži nedávajú dôraz na detail a veľa maličkostí im akosi uniká. Aj keď nemajú muži zvyčajne v hľadáčiku to, čo zaujme nás ženy, neznamená to, že si nevšímajú iné detaily. Možno až také, ktoré vás nesmierne prekvapia. Nedávno sme vám priniesli prehľad toho, čo na ženách mužov odpudzuje. Čo si však muži na ženách všímajú a priťahuje ich to? Dokážu vnímať aj drobnosti, o ktorých netušíme? Čo všetko vycítia z nášho odevu?

Článok pokračuje pod videom ↓

Emócie

pixabay.com

Všetci sme akosi zžití s teóriou, že ženy sú emotívnejšie bytosti a vedia perfektne vyčítať reč tela. Mužom v tejto oblasti akosi neveríme, no určite by sme ich nemali podceňovať. Faktom je, že všetci ľudia, bez ohľadu na pohlavie si vďaka evolúcii osvojili spôsoby, ako rozpoznať mimiku, gestikuláciu a celkové pohyby toho druhého. Muži rovnako dobre vidia, ak vás niečo trápi, všimnú si, že myknete kútikom úst, ak vás niečo sklame, alebo mimovoľne zatínate zuby či napínate svaly tváre, ak ste mrzutá. Spozorujú, ak sa úprimne potešíte, pretože to odčítajú z očí. Ak však máte dojem, že váš partner na vaše emócie nereaguje, možno je to už len vecou komunikácie.

Farba

pixabay.com

Nie je žiadnym tajomstvom, že farby na nás dokážu vplývať, vedia meniť našu náladu, schopnosť koncentrácie, vytvoriť svieži priestor alebo teplé miestečko,… Ich vplyv na psychiku je zjavný a aj keď je to často len na nevedomej úrovni a veci robíme podvedome, rovnako sa staviame napríklad i k výberu šiat. V červenej sa cítime viac sexy, žensky, dravo a zvodne, zároveň dávame najavo svoju energiu, vášeň a silu. Čierna je farbou luxusu, spoľahlivosti, rozumnosti a akejsi tajomnosti. Ružová pôsobí hravo, mladistvo, teplo, žensky a nežne. Tak, ako si možno podvedome vyberiete farbu šiat na rande (čo hovorí o tom, aká ste alebo ako chcete na muža zapôsobiť), tak to vníma i muž.

Spievanie v sprche

pixabay.com

Muži skutočne reagujú aj na tento fenomén. Žena, ktorá si v sprche spieva je im sympatickejšia, cítia jej uvoľnenosť, bezprostrednosť a schopnosť dať emóciám priebeh, čo je narozdiel od dusenia názorov a nálad v sebe obrovské plus. Aj keď niekedy možno netušíme, že je niekto doma, v sprche sa dokážeme uvoľniť. Hladina stresu klesá a mozog začína produkovať dopamín. Ten pomáha kontrolovať mozgový systém odmien a centrá potešenia, takže vďaka nemu dokážeme regulovať emocionálne reakcie. Doslova nás navádza, aby sme urobili niečo, čoho výsledkom bude pozitívna odmena. Práve preto si zvykneme od radosti uvoľnene spievať.

Spôsob písania

pixabay.com

Aj keď je z SMS správ oveľa ťažšie vyčítať emócie a konverzácia z očí do očí je v tomto najlepšia, muži dokážu minimálne vycítiť, či ide o ženu egoistku. Častá voľba slov ako verím, cítim alebo ja, či narážky na svoju osobu u mužov rozsvietia kontrolku, že daný človek sa zaujíma zväčša o seba. Prílišné presvedčovanie o pravde, prísahy, dávanie čestného slova a celkové prílišné tlačenie na pílu je veľa krát známkou klamstva. Aj keď si myslíme, že prostredníctvom počítača či mobilu vieme iným nahovoriť čokoľvek, lebo je o jednoduchšie ako priamy pohľad do očí, ľudia to často vycítia.

Výber nápojov

pixabay.com

Aj výber nápojov o nás veľa napovie a muži to akosi vytušia. Ženy zväčša siahajú po víne, ak ich niečo trápi, sužuje ich nejaký problém, majú melancholickú náladu, najradšej by sa vyrozprávali z vecí, ktoré ich trápia alebo nemajú svoj deň. Naopak, miešané nápoje alebo tvrdší alkohol mužovi dávajú signál, že žena sa chce baviť a je otvorená konverzácii.

Oblečenie

pixabay.com

Nie je to často značka, módny štýl alebo najnovšie trendy, ktoré si muž všimne. Muži skôr vidia oblečenie a príležitosť, pri akej ho nosíme ako celok. Ak si na rande vezmete vyťahané džíny a obľúbený dlhý sveter, ktorý už čo-to prežil len preto, že sa v tom cítite pohodlne, nevysielate na neho dobrý signál. Muž zhodnotí, že ak ide o spoločné stretnutie, nedali ste si dostatočnú námahu a zrejme vás ako chlap (alebo i celkový vzťah) nezaujíma.

Koľko mäsa zjete

pixabay.com

Muž nemusí byť výživový poradca, aby sa zameral na váš jedálniček. Minimálne na rande si to však veľmi všíma. Nejde ale o to, aby vás kritizoval za to, že ste zjedli veľký kus zákusku. Práve naopak! Muži sa zameriavajú na kvalitné sýte jedlá, akým je pre nich napríklad mäso. Ženy chcú často na rande zapôsobiť a objedaním zeleninového šalátu akoby dávali najavo: som štíhla, zdravá a atraktívna. V skutočnosti je to akýsi obrátený psychologický efekt. Na muža môžete pôsobiť kŕčovito. Ak si objednáte aspoň kuracie, rybu alebo dokonca poriadny steak, aký ma tanieri aj on, v jeho očiach získate plusové body. Takáto žena pôsobí uvoľnene, je sama sebou, na nič sa nehrá a cíti sa v spoločnosti tohto muža veľmi dobre a prirodzene. Aj takúto absurdnú vec muži skutočne ocenia. A vy si aspoň môžete bez výčitiek vychutnať šťavnatý hamburger.

Pozri aj: Silná fotografia mamičky okamžite obletela celý svet. Toto je dôvod, prečo je naozaj dôležité ju vidieť

zdroj: Jana, adme.ru

Najnovšie články