Ak si myslíte, že si kúpite drahý parfum a máte vyhraté, mýlite sa. Tak ako drahý oblek, aj vône sa musíme naučiť správne „nosiť“. Nie je to len o tom „dvakrát streknúť a môžem ísť“. Takto mrháte nielen svojimi peniazmi, ale môžete aj dosiahnuť opačný efekt – pre okolie bude vaša vôňa skôr nepríjemná a otravná. Prinášame vám zopár návodov na správne používanie voňaviek a parfumov. Stačí, ak sa nimi budete riadiť a úspech máte zaručený.
# Nikdy nemiešajte viac vôní naraz
Ak používate naraz parfum, dezodorant a telový krém, voľte vždy jednu značku a rovnakú sériu. Ak daná séria nemá všetky potrebné druhy, vyberajte z inej značky vždy s podobnou vôňou. V žiadnom prípade nekombinujte rôzne druhy a vône. Môžete tak spôsobiť explóziu vôní, čo nie je pre okolie práve najpríjemnejšie. Vyhrali ste ak používate neparfumovaný dezodorant a telové mlieko. V tomto prípade sa miešania pachov nemusíte obávať.
# Opätovné nanášanie má svoj čas
Majte na pamäti, že hlavne vaše okolie bude cítiť vašu vôňu. Nie vy. Preto treba starostlivo vyberať čas kedy na seba nanesiete novú vrstvu vône. Tak isto záleží aj od ročného obdobia. V lete a cez deň sa skôr nosia jemné a ľahké kvetinové vône. Vo večerných hodinách a najmä v zime si môžete dať aj ťažší a výraznejší parfum.
# Koža alebo oblečenie?
Dávate si parfum na oblečenie alebo na kožu? Zapamätajte si zásadné pravidlo – voňanku si nanášajte len na čistú kožu. Nikdy nie na oblečenie. A to aj v prípade, že sa cez deň viackrát prezliekate. Odborníci neodporúčajú striekať parfumy na oblečenie. Je to z dôvodu, že koža, vlna, ľan a bavlna si vedia vôňu zapamätať až tak dobre, že ju môžete cítiť po dobu jedného roka. Preto ak striekate parfum na oblečenie, dobre si premyslite zmenu parfumu. Navyše vám môže parfém nechať žlté škvrny na bledom oblečení.
# Nešúchať!
Pri nanášaní parfumu na zápästia si ich v žiadnom prípade nešúchajte o seba. Zničíte takto molekuly čerstvo nanesenej vône. Pre čo najdlhšie zachovanie vône ju aplikujte rozprašovačom, jemne prstom alebo dokonca pri ťažkých parfumoch vatovým tampónom.
# Kam nanášať parfém
Oblasť krku za ušami a zápästia – v týchto miestach máme cievy najbližšie ku koži. Ich pulzácia a teplo, ktoré vyžarujú, podporuje správne uvoľňovanie vône. Pamätajte však, že v oblasti za ušami je veľa tukových žliaz. Používanie olejoch v tejto oblasti môže výrazne ovplyvniť vôňu.
Vlasy – určite viete, že vlasy vďaka svojej štruktúre veľmi ľahko udržujú stálu vôňu. Pozor však na parfumy obsahujúce alkohol. Alkohol totiž vlasy vysúša. Ak používate takúto vôňu, neaplikujte ju priamo na vlasy ale na kefu a ňou následne vlasy prečešte.
Zadná strana krku – táto oblasť je najvhodnejšia na nanášanie vône, pretože tu sa dokáže vôňa najdlhšie udržať a voňať. Oceníte to hlavne na miestach, kde je veľká koncentrácia ľudí. Pozor však na letné horúčavy. Na tomto mieste sa zvykneme dosť potiť čo znižuje trvácnosť vône.
Ohyb kolena a lakťa – odborníci považujú tieto oblasti za ešte vhodnejšie miesta pre aplikáciu vôní ako zápästie alebo krk. Treba byť však opatrný pretože v týchto miestach je koža tenšia a viac náchylná na alergie a podráždenie.
# Dôležité odporúčania
Voňavky a parfémy ukladajte na tmavé a chladné miesto. Obzvlášť dajte pozor aby boli dobre zatvorené bez kontaktu so vzduchom.
Nikdy nestriekajte parfumy na šperky, ktoré môžu ľahko zoxidovať. Nielenže tým šperk zničíte, ale zmeníte aj samotnú nanesenú vôňu.
Najdlhšie vám vydrží vôňa na mastnej pleti. Preto pred aplikáciou parfumu pleť neodmastňujte ani ju príliš nehydratujte krémom.
Nekvalitný parfum spoznáte tak, že má jasnú sýtu farbu, nízku cenu, usadeninu a trochu zapácha.
Ak chcete aromatizovať svoj obľúbený šampón alebo krém, vône na olejovej báze sú na to najvhodnejšie. Stačí ak pridáte niekoľko kvapiek do fľaše.
Podeľte sa s nami v komentároch aké vône máte najradšej.
zdroj: babskeveci.sk (Romi K) adme.ru
Nahlásiť chybu v článku