Ak vám váš partner povie jednu z týchto viet, majte sa na pozore! Podľa psychológov to môže byť znak toho, že vás už viac nemiluje

KatkaR

Nedávno sme vám priniesli článok o milých slovách, ktoré hovorí partner žene, ak ju úprimne miluje. Veríme, že vety tohto typu počúvate od svojho milého denne! Teraz vám však prinášame trochu nepríjemnejšie skutočnosti. Psychológovia tvrdia, že existujú špecifické znaky správania, ktoré nám dajú najavo, že nášmu vzťahu zvoní umieračik. Vedci vymenovali konkrétne slová, vety a vetné konštrukcie, ktoré do vzťahu nemôžu priniesť nič dobré, a ktoré môžu signalizovať, že srdce vášho partnera vám už viac nepatrí.

Článok pokračuje pod videom ↓

#7 “Nemusím ti nič vysvetľovať!“

brightside.me

Samozrejme, náš partner by nemal podstupovať krížový výsluch zakaždým, keď príde domov. Vypočúvanie predsa nie je príjemné nikomu z nás. Netvrdíme, že vás musí informovať o každom svojom kroku, no je normálne, keď sa zaujímate o to, aký mal deň alebo či ho niečo náhodou netrápi a nechce to s vami prebrať. Vy sa mu predsa tiež rada zdôveríte. Ak to on urobiť nechce, pravdepodobne ho váš názor ani nezaujíma.

Milujúci partner ocení, že sa zaujímate o to, aký mal deň, a preto neodpovedá nevraživo či nepriateľsky.

#6 “To nie je môj problém!“ alebo “To je tvoj problém!“

brightside.me

Táto veta je jasným znakom toho, že pre priateľa neznamenáte až tak veľa ako si myslíte. Všetko by mal byť predsa spoločný problém, nie iba jeho a nie iba váš! Ak sa váš partner nezaujíma o vaše problémy, dokonca ani keď ho požiadate o pomoc, asi k vám už nič necíti.

Milujúci partner si vždy nájde čas na to, aby pomohol svojej polovičke, dokonca aj keď je to pre neho nepohodlné alebo mu to práve nevyhovuje.

#5 “Keď sa ti to nepáči, nájdi si niekoho iného!“

brightside.me

Partner sa vás touto vetou snaží zmanipulovať a dostať sa do pozície, kedy má nad vami navrch. Nechce sa zmeniť a očakáva od vás, že s ním budete žiť napriek jeho neduhom a začnete milovať aj jeho chyby. Keď nie, nech sa páči, viete kde sú dvere.

Milujúci partner je pripravený vo väčšine prípadov urobiť kompromis, v komunikácii s vami je taktný a vždy rešpektuje váš názor.

#4 “Neverím ti!“

brightside.me

Tieto slová väčšinou vyslovuje partner, ktorý si sám sebou nie je istý a má nízke sebavedomie, alebo práve naopak, taký, ktorý chce byť vo vzťahu stoj čo stoj dominantný. Vyžaduje si vaše ospravedlnenie aj v situáciách, za ktoré vôbec nemôžete. Možné je aj to, že si iba hľadá zámienku na vyvolanie hádky alebo sa s vami chce rozísť a toto mu poslúži ako dôvod. Navyše to potom môže rafinovane hodiť na vás.

Milujúci partner si vždy rád vypočuje vaše vysvetlenie a dôveruje vám.

#3 “Rob si čo chceš!“

brightside.me

Tieto slová značia, že váš partner sa o vás nezaujíma a už teraz ste si vzdialení. Nezaujíma ho, čo budete robiť v zložitej situácii, ani či sa vám ju vôbec podarí vyriešiť. Očakáva, že sa s problémami popasujete sama, bez toho, aby ste ho nimi zaťažovali a zahŕňali ho do nich.

Milujúci partner s vami spolupracuje, vždy vám pomôže rozhodnúť sa a nenechá vás na vážkach.

#2 “Preháňaš to!“

brightside.me

Váš partner môže tieto slová vysloviť napríklad vo chvíli, keď sa snažíte o to, aby sa cítil previnilo. Samozrejme, je tu šanca, že niečo skutočne iba preháňate.

Keď nastane takáto situácia, najskôr sa upokojte, zamyslite sa a vysvetlite svojmu partnerovi, čo vás trápi. Pamätajte, že veta “Preháňaš to!“ nemôže byť odpoveďou. Požiadajte partnera o vysvetlenie. Ak vám bude napriek tomu opakovať, že to iba preháňate, asi vo vašom vzťahu niečo nie je v poriadku.

#1 “Naozaj ťa milujem!“

brightside.me

Poviete si: “To nemôže byť pravda! Ved mi povedal že ma miluje!“ Avšak, slovíčko “naozaj“ používa váš partner pravdepodobne keď má pocit viny a snaží sa vám dokázať, resp. nahovoriť, že vás stále miluje. Lenže keby to tak bolo, nemusel by vám to predsa tak zaťato dokazovať. Možno tým chce iba ospravedlniť svoje hrubé správanie.

Ak váš partner často používa vety, ktoré sme spomenuli, môže to znamenať, že váš vzťah prechádza naozaj ťažkou krízou. Samozrejme, je iba na vás, ako sa k situácii postavíte a akým spôsobom ju vyriešite, no pamätajte, že na záchranu vzťahu musia byť vždy dvaja.

Keď vám vety, ktoré ste si prečítali, nie sú ani trochu známe a z úst vášho partnera ste ich nikdy nepočuli, ste šťastná žena a máte po boku priateľa či manžela, pre ktorého ste naozaj všetkým a o harmóniu vo vašom vzťahu sa nemusíte vôbec obávať. 

Dúfame, že váš partner tieto vety nepoužíva a ani s tým v budúcnosti nezačne. Keby predsa, porozprávajte sa s ním hneď na začiatku a dajte mu najavo, že sa vám takýto prístup nepáči. Určite nájdete kompromis.

Pozri aj: Čo o vás prezrádza podvedomie? Obrázkový test odhalí vašu osobnosť

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), brightside.me

Najnovšie články