Nevedela sa ubrániť plaču. Kráľovná Alžbeta splnila posledné želanie svojho zosnulého manžela princa Philipa

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Princ Philip zomrel minulý rok v apríli, počas vrcholu pandémie koronavírusu. V súlade s vtedajšími opatreniami sa jeho pohrebu zúčastnilo len 30 ľudí. Teraz sa naskytla príležitosť na oslavu jeho života, ktorej sa zúčastnilo 1 800 ľudí.

Ako uvádza portál Town and Country Mag, bohoslužba, ktorá sa konala vo Westminsterskom opátstve, bola jedna z vecí, ktorú si princ Philip prial. Kráľovná Alžbeta mala na sebe tmavozelené šaty s čiernym lemovaním a po príchode ďalších vyšších členov kráľovskej rodiny si sadla posledná. Podopierala sa o vychádzkovú palicu a držala za ruku princa Andrewa, ktorý ju sprevádzal.

Splnila mu posledné prianie

Účasť 95-ročnej kráľovnej bola potvrdená až ráno v deň bohoslužby, pretože aj keď veľmi dúfala, že sa jej bude môcť zúčastniť, zápasí so zdravotnými problémami. V jednom momente ju počas bohoslužby zachytili pri plači. Na znak toho, koľko toho princ Philip znamenal pre svoju rodinu, sa bohoslužby zúčastnili aj staršie pravnúčatá, medzi inými princ George a princezná Charlotte, deti Williama a Kate.

Princ Harry sa nezúčastnil

Svoje deti priviedli aj Peter Phillips a Zara Tindall. Jediný z vnúčat, kto sa bohoslužby nezúčastnil, bol princ Harry. Podľa vyjadrení Buckinghamského paláca sa kráľovná aktívne zapájala do plánov 40-minútovej bohoslužby, ktorá vzdávala vďaku a zahŕňala prvky pôvodného plánu pohrebu princa Philipa, ktorý sa nemohol uskutočniť kvôli pandémii. Jeho najväčší odkaz a síce Cena vojvodu z Edinburghu, bola umiestnená v popredí. Medzi kvetmi na bohoslužbe boli aj orchidey, ktoré mala kráľovná v kytici počas svadby s princom Philipom v roku 1947.

1
Komentovať