Čo o vás prezrádza podvedomie? Obrázkový test odhalí vašu osobnosť

Banana

Ľudské podvedomie je pre mnohých veľkou záhadou. Dokáže o nás prezradiť takmer všetko bez toho, aby sme to vedeli kontrolovať. Stačí aj zdanlivo nevinný test, na ktorom máte opísať obrázok, ktorý vidíte. Možno pre vás nasledujúci test bude len zábavnou hrou, možno si ozaj uvedomíte, ako veľmi vás vie daný obraz odhaliť. Stačí sa len uvoľniť a na každý obraz reagovať spontánne a bez rozmýšľania. Čím viac zapojíte svoju intuíciu, tým lepšie.

To, či ste pozitívne naladená osoba, introvert alebo máte radi spoločnosť, vedia zväčša len vaši blízki. Nasledujúce obrazy, ktoré sú zároveň akýmsi druhom optických klamov, vám ukážu, že vašu povahu odhalí aj odpoveď vyslaná z podvedomia.

takprosto.cc

Prezrite si napríklad tento obraz. Ide o obraz ženy, no to, v akom veku ju vidíte, je už bližšie špecifikovanie vašej osobnosti. Väčšina ľudí vidí mladé dievča s klobúkom na hlave, ktoré je od pozorovateľa odvrátené. Nebudete však výnimka, ak spozorujete starú ženu s pomerne veľkým nosom. Ešte stále starú ženu nevidíte? Pomôžeme vám nápovedou, že ucho mladej dievčiny je zároveň okom stareny. Bolo pre vás ťažké sa preorientovať na iný obrázok?

Psychológovia tvrdia, že to, čo vidíme ako prvé, o nás napovedá veľa. Ak ale váš mozog nevie „načítať“ iný obrázok alebo je pre vás dosť komplikované vidieť v obraze niečo iné, ako ste tam uvideli na prvý pohľad, svedčí to o vašej nízkej miere flexibility. Máte radi svoje zavedené pravidlá a zmenám sa len veľmi ťažko prispôsobujete. Ak ale viete z obrazu mladej ženy rýchlo prepnúť na obraz stareny, ste flexibilná osoba, ktorá síce má vybudované vlastné princípy a pravidlá, tie však pre vás nie sú prekážkou. Viete sa prispôsobiť situácii, čo z vás robí i osobu, ktorá je dobrá v rýchlom riešení problémov.

Mladá žena o vás prezrádza, že ste pozitívne naladená osoba, no často vás potrápi vaša citlivá povaha. Máte sklony pomáhať ostatným a snažíte sa očakávať dobré konce. Ak ste si najskôr všimli starenu, mali by ste sa na svet pozerať z perspektívy, pretože sa príliš zaoberáte malichernosťami, ktoré vám odopierajú radosť zo života.

takprosto.cc

Tento obrázok sa často využíva v prípadoch, keď je potrebné zistiť, či má jedinec tvorivý potenciál. Vidíte len jeden obrázok? Alebo ihneď po sebe spozorujete aj zajaca aj kačku? Čím jednoduchšie je pre vás odhalenie oboch zvierat, tým vyššia je miera vašej kreativity, fantázie a tvorivého potenciálu.

takprosto.cc

Tento obraz je dielom Octavia Ocampo, ktorý pochádza z Mexika. Tento surrealistický maliar sa preslávil svojimi výjavmi, v ktorých viete spozorovať vždy viac obrazov. Akoby snové maľby sa zahrávajú s našim zrakom, vnímaním a podvedomím. Ak ste si na tomto obraze všimli hudobníkov, potom ste pozitívne naladená osoba, ktorá vie prežiť život s radosťou a neúspechy vás len tak jednoducho nepoložia. Ak ste však ihneď spozorovali starého muža a ženu, ktorí sa na seba dívajú, vo vašom srdci je veľký smútok. V živote vás trápi niečo, s čím sa už dlho neviete vysporiadať.

takprosto.cc

Videli ste ihneď mladého muža v klobúku, ktorý je otočený alebo vás na prvý pohľad upútal starý muž s dlhým nosom? Hovorí to viac o vašom mentálnom nastavení. Pozitívne naladení ľudia, ktorí od života očakávajú dobro a splnenie svojich snov, majú tendenciu spozorovať mladého muža.

takprosto.cc

Väčšina ľudí na tomto obraze ihneď uvidí mladý pár. V takom prípade si môžete gratulovať, pretože ste optimistická osoba, ktorá sa nebojí práce a ide si za svojim snom, aj keď je cesta občas neľahká. Prehra vás nevylúči z hry a vy sa dokážete zo svojich omylov ponaučiť. Ak ste si však ihneď všimli veľkú lebku, mali by ste prehodnotiť svoj život. Príliš sa trápite nad množstvom vecí a vaša duša je smutná a často i osamelá. Potrebujete nájsť vnútorný pokoj a harmóniu.

Ako sa vám podarilo prepnúť z jedného obrázku na druhý? Ste flexibliný, máte bystré myšlienky a dokážete sa prispôsobovať, alebo bolo pre vás rozlúštenie druhého obrázku príliš náročné? Pokojne nám dajte vedieť v komentároch.

Pozri aj: Módni návrhári hovoria: „Ak chcete byť v roku 2018 trendy, mali by ste nosiť tieto veci“

zdroj: babskeveci.sk (Jana), takprosto.cc

Najnovšie články