Boli ukryté 23 rokov, teraz sa ich konečne rozhodli ukázať. Ikonické svadobné šaty princeznej Diany sú vystavené verejnosti

Kristína Hagarová

Foto: TASR archív

Šaty, ktoré mala princezná Diana na sebe vo svoj svadobný deň pred 40 rokmi boli vystavené v jej bývalom domove, v Kensingtonskom paláci.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál BBC, synovia zosnulej princeznej Diany William a Harry požičali šaty na výstavu, ktorá sa začala mesiac predtým, ako by Diana oslávila 60 rokov. Šaty v roku 1981 navrhli na kráľovskú svadbu David a Elizabeth Emanuelovi. Organizátori výstavy Royal Style in the Making uviedli, že šaty patria medzi najslávnejšie v histórii svadieb.

Ikonické svadobné šaty

V súlade s módou 80. rokov, jej súčasťou sú nafúknuté rukávy, mašle a volány. Elizabeth tiež povedala, že si pamätá, keď jej Diana zavolala, aby ich požiadala o šaty. „Bol to jeden z tých zvláštnych okamihov, keď viete, že váš život už nikdy nebude taký ako predtým,“ povedala.

Výstava je zameraná na spoluprácu návrhárov s klientmi z kráľovskej rodiny, čiže niektorých môžu zaujať aj šaty z roku 1937, ktoré mala na sebe kráľovná Alžbeta, neskôr známa ako kráľovná matka, na korunovácii Juraja VI. Ďalšie outfity, ktoré boli súčasťou šatníka princeznej Margaret, či ďalších známych a obľúbených členov kráľovskej rodiny.

Podstatou sú však práve svadobné šaty princeznej Diany, ktoré boli naposledy vystavené v roku 1998, rok po Dianinej smrti.