Čím viac času budete tráviť so svojou najlepšou priateľkou, tým dlhšie budete žiť, hovoria vedci

Gabriela Kinčoková

priateľky/ Foto: pixabay

Priatelia do nášho života jednoznačne patria. V mnohých prípadoch sú to ľudia, ktorí sa za každých okolností snažia pomôcť. Jeden deň s priateľmi vám dokáže prestaviť celé myslenie a vy sa môžete cítiť omnoho lepšie. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, že by vám to dokonca mohlo pomôcť s vašim zdravím? Tak si zbalte svoje veci a vyrazte s kamarátkami na výlet, môže vám to dokonca predĺžiť a skvalitniť život.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pod slovom priateľ si každý z nás predstaví osobu, ktorej môže čokoľvek povedať a osobu, ktorá nás vždy podrží a podporí. Navyše vám však priateľstvo prináša ešte jednu veľkú výhodu. Pomáha vašemu zdraviu. Priatelia a čas strávený s nimi vám pomáha znižovať stres a predchádza riziku srdcových ochorení, čo znamená, že vám skvalitní a predĺži život. Taktiež sa znižuje hladina kortizolu v krvi počas negatívnych zážitkov. Práve to je dôvod prečo je to tak dôležité pre srdce. Zvýšená hladina kortizolu nepomáha vášmu srdcu, naopak, škodí mu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Josephine Skriver (@josephineskriver) on

Priateľstvo vám dokonca pomáha celkovo sa zlepšovať v mnohých oblastiach a tiež ovplyvňuje vašu toleranciu voči bolesti. S čím viac ľuďmi ste, tým lepšie dokážete znášať bolesť. A všetky tieto výhody vám pomáhajú predĺžiť si život.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Vyrazte čo najskôr na výlet so svojimi priateľmi pretože vedci hovoria, že cestovanie s priateľmi má tiež veľký vplyv na vaše zdravie. Okrem zážitkov a času s priateľmi tiež zlepšujete svoju kongnitívnu flexibilitu. Dôvod je jednoduchý. Tým, že navštevujete počas cestovania iné krajiny, môžete sa stať omnoho viac kreatívnejšími. Už len plánovanie samotnej cesty vás môže urobiť šťastnou.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lorena Rae (@lorena) on

Cestovanie pomáha vyrovnať sa s depresiou. Počas cestovania spoznávate nové miesta, oddychujete a hlavne zmeníte prostredie,v ktorom žijete. Cestovanie opäť predchádza znížiť riziko srdcových chorôb.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Dobrev (@nina) on

Výsledkom teda je, že ak spojíte cestovanie a čas s priateľmi, nie len že si zlepšíte svoje zdravie a predídete tým rôznym chorobám, ale tiež si môžete predĺžiť život. Navyše cestovanie vám pomôže získať iný pohľad na svet a mnoho skúseností. Pomáha vám utužovať priateľstvá a vytvára krásne spomienky. Čas s priateľmi je na nezaplatenie, nemyslíte?

Najnovšie články