Dievča ukázalo tvár bez make-upu a s akné. Po hnusnej poznámke si ju zastala stovka ľudí

Hyriaková Kristína

Foto: Twitter (pigssart)

Mnohí mladí ľudia trpia v puberte akné. Cítia sa kvôli tomu nesebavedomo, trápia sa a najradšej by sa skryli, aby nemuseli tvár ukazovať svetu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Je to však úplne normálne a akné a vyrážky trápia naozaj veľmi veľa mladých ľudí. Z prieskumu, ktorý bol zameraný na adolescentov s akné vyplynulo, že až 64 % tínedžerov sa cíti kvôli akné veľmi trápne. 7 z 10 tínedžerov s akné uviedlo, že majú oveľa menšie sebavedomie ako ich rovesníci a taktiež 4 z 10 uviedli, že je ťažké nájsť si partnera. Ako informoval portál Bored Panda, pre väčšinu dospievajúcich ľudí by bolo ťažké zverejniť svoju fotografiu s akné na sociálnych médiách.

Zverejnila fotku s akné

Jedno dospievajúce dievča to však urobilo. Zdieľalo fotografiu svojej tváre, na ktorej si nezakryla akné. „Pripomenutie, že akné z teba nerobí škaredého človeka. Srdce plné nenávisti však áno,“ napísala k fotografii. Napriek tomu, že jej posolstvo bolo o niečom úplne inom, nakoniec sa našiel jeden človek, čo jej fotografiu okomentoval skutočne zvláštnym spôsobom.

Vlna komentárov

„Som si istá, že by som sa takto cítila tiež, keby som bola chudé, biele dievča s modrými očami a blonďavými vlasmi,“ napísal komentujúci. Samozrejme, mnohí ľudia hneď na sarkastickú poznámku zareagovali. „Toto dievča zverejnilo fotografiu s akné, niečo, čo je pre mnohých ľudí veľmi ťažké a chcela rozprúdiť pozitivitu… som si istá, že len zverejnila fotografiu, za ktorú sa hanbila a určite nechcela toto…“ zastal sa jej niekto z komentujúcich. Vlna pozitívnych poznámok však pokračovala.

„Rozplakala si ma. Mám akné od 11 rokov, teraz mám 21 a stále sa občas necítim pekná. Tvárim sa, že ma to netrápi, aj keď v skutočnosti je to inak.“ „Žijem s akné už 50 rokov. Si úžasná. Ďakujem ti, že robíš to, čo robíš.“ Mnohí ľudia krútili hlavou nad tým, ako vie niekto ešte aj peknú myšlienku totálne prekrútiť a urobiť z nej niečo úplne iné. Našťastie, väčšina ľudí považovala jej krok za naozaj odvážny a dôležitý, pretože je podstatné, aby sme ukázali, že nie všetci majú dokonalú pleť.

Najnovšie články