Rodila doma a pri pôrode boli jej malé dcéry. Tieto fotografie nie sú pre každého a mnohých rodičov poburujú (NSFW)

Lucia Mužlová
novorodenec tesne po pôrode

Foto: maxpixel.net

Čo si myslíte o domácich pôrodoch? Dnes si predstavíme mamičku, ktorá nielenže rodila doma, no bola dokonca po celý čas obklopená svojimi malými dcérami. Rodičov už klasicky tento príbeh rozdeľuje na dva tábory. Prečítajte si zaujímavý príbeh a rozhodnite sa, do ktorej skupiny sa zaradíte.

Článok pokračuje pod videom ↓

Domáce pôrody nie sú ničím výnimočným. V minulosti boli akousi samozrejmosťou, dnes si mamičky môžu vybrať, či chcú rodiť v nemocnici, súkromnom zariadení alebo doma. Domáci pôrod môže mať rôzne podoby, väčšinou ide o posilnenie rodinného puta. Takým príkladom je aj príbeh Evi Ammurri Martino, o ktorej sme písali nedávno.

Pri pôrode majú ženy zvyčajne pri sebe jednu najbližšiu osobu. Casey Teller sa ale rozhodla, že okrem fotografky budú pri pôrode aj jej dcéry. Matka šiestich detí sa tak rozhodla, že predá všetky skúsenosti svojim ratolestiam. „Všetci sme sa cítili komfortne a dobre vo svojom vlastnom priestore, na ktorý sme zvyknutí. Dievčatá prišli z vlastnej vôle, nenútila som ich a naozaj pri tom chceli byť,“ povedala Casey pre portál motherly.

Je správne, keď sú deti pri pôrode?

Jej dcéry mohli byť svedkami prvých chvíľ života ich malej sestry a ich mama by to nezmenila. Dievčatko dostalo meno Talullah a k dievčatám 12-ročnej Audrey,10-ročnej Elle, 7-ročnej Lillian, 4-ročnej Zolie a 2-ročnej Zuri tak pribudla sestrička. Celý pôrod zachytila fotografka Rebecca Burt, ktorá zvyčajne fotí šťastné mladomanželské páry.

Casey bola šťastná, že aj jej posledné tehotenstvo bolo bez komplikácií a mohla si teda dovoliť odrodiť doma. Chcela, aby jej dcéry vedeli, že existuje aj takáto možnosť. Že keď je matka aj dieťa v poriadku, nie je nutné rodiť v nemocnici. Samozrejme, vždy existujú riziká. Rodina však mala presné inštrukcie a plán v prípade, že by sa niečo začalo komplikovať. Pôrod trval 5 hodín a prebehol bez komplikácií.

Matka má možnosti a môže si vybrať typ pôrodu

Pokiaľ je tehotenstvo bezproblémové, matka sa môže rozhodnúť, ako bude pôrod prebiehať. Aj keď u nás na Slovensku je to o trochu komplikovanejšie, možnosti sú. Môžete rodiť klasicky v nemocnici za prítomnosti blízkej osoby alebo duly, pôrodnej baby, môžete rodiť v súkromnom zariadení, kde máte možnosť vybrať si typ pôrodu, prípadne môžete rodiť aj doma, no nedajbože v prípade komplikácií, ste ako matka zodpovedná za svoje rozhodnutie. Môžete sa však rozhodnúť pre možnosť, ktorá bude pre vás a vaše dieťa najlepšia.

Casey v tomto prípade verí, že urobila správne. Ukázala svojim dcéram, že majú možnosť vybrať si a tiež si myslí, že sa jednalo o obrovský výchovný moment pre jej dcéry a taktiež pre ostatné mamičky, ktoré domáci pôrod zvažujú. Ukázať mamičkám to, že sú silné a ich telo je schopné takmer čohokoľvek, to je to hlavné posolstvo dnešnej témy. Veríme, že Casey neodsúdite, ale ako matka alebo budúca matka sa zamyslíte nad tým, že je úžasné mať v dnešnom modernom svete možnosti. Aj to je faktor, ktorý ovplyvňuje duševnú pohodu matky a jej dieťaťa.

mother.ly