Každá z nás vie, že make-up dokáže robiť zázraky na počkanie. Napriek tomu chceme, aby bol čo nadprirodzenejší, a to sa týka nielen pleti, ale aj očného make-upu. Ako to však dosiahnuť? My to vieme! Skúsili sme modernú prirodzenú techniku tieňovania očí, vďaka ktorej sme dosiahli želaný efekt jemnosti a prirodzenosti.
Od zastaralých techník sa táto technika odlišuje jemným mäkkým tieňovaním, prirodzenou farebnosťou a prechodom zo svetlejšieho odtieňa na tmavší. Základ tejto techniky je prirodzene zdôrazniť očné okolie.
K tomu, aby sme si namaľovali očné partie touto technikou, budeme potrebovať podkladovú bázu pod očný make-up, paletu hnedých odtieňov, niekoľko sád plochých očných štetcov – a to dva tenké a jeden hrubý, kefku na tieňovanie a na obočie a taktiež čiernu špirálu.
Kroky k dokonalému očnému make-upu
Ako prvé aplikujeme na celé viečko podkladovú bázu, ktorá nám zabezpečí to, že nám tiene na oku dlhšie vydržia. Následne nanesieme hrubším štetcom na plochu celého oka svetlejší odtieň s miernym leskom.
Ďalší krok je zameraný na tieňovanie spodného viečka. Zoberieme si malý štetec, ktorým aplikujeme tmavší matný odtieň na 1/3 spodného viečka.
Následne týmto istým odtieňom začneme tieňovať okraj vrchného viečka od vonkajšieho rohu k vnútornému. Pri tom sa snažíme zachovať uhlopriečku oka.
Ďalším krokom je tieňovanie. Pomocou plochej kefky si tmavé tiene, ktoré sme si aplikovali na horné viečko, rozmažeme dostratena tak, ako je to zobrazené na obrázku.
Na druhý tenký štetec si nanesieme svetlohnedú farbu, pomocou ktorej odstránime hranice prechodu medzi svetlým a tmavým odtieňom.
Pomocou ďalšieho tenkého štetca nanesieme červenkastý odtieň na celú plochu horného okraja viečka a následne na 1/3 dolného.
Nezabudnime aj na dotvorenie prechodu medzi obočím a viečkom. Pomocou kefky na obočie aplikujeme žiarivejší bledší odtieň tesne pod obočím v hornom a vnútornom okraji oka.
Následne plochým štetcom opatrne vytieňujeme zvyšnú polku spodného viečka rovnakým odtieňom, pričom začíname od vnútorného rohu oka smerom von.
Na záver už len aplikujeme čiernu špirálu na horné aj dolné mihalnice a je to!
Tak ako milé dámy, páči sa vám táto technika maľovania? Podľa nás sa ju oplatí vyskúšať, čo poviete? Dajte nám vedieť do komentárov.
zdroj: babskeveci.sk (Zuzu) takprosto.cc
Nahlásiť chybu v článku