Fotografie, ktoré vás budú šokovať! Prestal piť alkohol a za 3 roky sa zmenil na nepoznanie

Kristína Hagarová

Foto: Graham Hills [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Veľmi často nám najviac škodia práve veci, ktorých sa nevieme vzdať. Nezdravé jedlo, toxický vzťah alebo aj alkohol. Keď sa však týchto vecí vzdáte, môže sa stať, že sa budete nielen cítiť oveľa lepšie, ale budete aj oveľa lepšie vyzerať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dôkazom je muž, o ktorom informoval portál Bored Panda. Kenny D., ktorý trpel závislosťou od alkoholu. Vy možno zmeny každý deň nevidíte, ale človek, ktorý vás dlhšiu dobu nevidí, ich spozoruje okamžite. Kenny dokumentoval svoju cestu bez alkoholu. Prvých 24 hodín, keď bol triezvy, sa cítil úplne hrozne a ako hovorí, presne tak aj vyzeral. „Chcel som si to však pamätať, aby som nezabudol.“

Stretnutia anonymných alkoholikov

Po 30 dňoch, kedy nemal ani kvapku alkoholu, však začal mať pocit, že sa jeho vzhľad drasticky zmenil, tak sa teda opäť odfotografoval. Kenny chodil aj na stretnutia anonymných alkoholikov, s ktorými zdieľal svoje pocity.  37-ročný muž pracuje ako železničný inžinier a skončiť s alkoholom sa rozhodol hlavne kvôli svojej rodine. „Samozrejme, ľudia boli skeptickí, pretože som niekoľko rokov soje rodinu a priateľov terorizoval, keď som bol opitý.“ Keď však zdieľal svoje fotografie triezvosti na Reddite, spustil naozaj vlnu pozitívnych komentárov.

Rozdiel medzi jedným dňom a troma rokmi

Ľudia sa ho pýtali na alkoholizmus, ale aj na to, ako sa mu podarilo prestať piť. Pýtali sa ho, ako môžu pomôcť sebe alebo príslušníkom svojej rodiny, ktorí majú podobný problém. Mnohí ľudia mu blahoželali k jeho premene. Kenny odhalil aj to, koľko problémov mu pitie spôsobilo a to, že ho priviedlo až na hranu. „Začal som piť na vysokej škole. Skutočný problém však nastal asi pred desiatimi rokmi. Začal som piť veľmi často a veľmi veľa. V jednej chvíli som zistil, že sa neviem kontrolovať, akonáhle vypijem len trochu alkoholu. Nemohol som piť bez toho, aby som sa opil. Tak som sa rozhodol prestať. Trvalo to vždy niekoľko dní alebo pár týždňov, no vždy som sa medzitým opil. Do roku 2016 som sa dostal do bodu, že som sa opil každý deň.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kenny Dunn (@sobrietycosmos),

Nepije už tri roky

„Vedel som, že mám problém, ale nevedel som, čo s tým mám robiť. Stál som v kúpeľni, pozeral som sa na seba do zrkadla a chcel som, aby som nebol opitý… Niekedy mi bolo úplne jedno či žijem, alebo zomriem. Chcel som len, aby to skončilo a bolo mi to jedno,“ povedal. Zlom nastal, keď mal raz dovolenku. Syna uložil do postele, otvoril si prvé pivo, ale do troch hodín ich vypil 19. Vtedy si povedal, že to už takto nezvládne. Zavolal svojej priateľke a tá ho na druhý deň odviezla na liečenie. Teraz žije úplne iný život a nepije už tri roky. Vyzerá úplne úžasne.