Hovorili jej, že je diablovo dieťa a nik sa s ňou nechcel baviť. Dnes je z nej svetoznáma baletka

Nikoleta Kottešová

Foto: Instagram (michaeladeprince)

Príbeh dievčaťa, ktorý vás chytí za srdce. Michala to nemala v živote ľahké. Už ako trojročnú ju strýko odniesol do detského domova. No Michaelina viera v seba a jej presvedčenie, že „všetko je možné tvrdou prácou, vytrvalosťou, nádejou a odvahou snívať“ je nákazlivé.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vyrastala v sirotinci

Portál Goalcast napísal o živote mladej baleríny, ktorá sa pretancovala až do klipu Beyoncé. Michaela DePrince, pravým menom Mabinty Bangura, sa narodila vo vojnou zničenej Sierra Leone. Rebeli zabili jej otca a krátko nato jej matka zomrela na horúčku a hlad. V mladom veku mala Michaela vitiligo, ktoré spôsobuje, že škvrny na koži strácajú farbu, prevažne na krku a v oblasti hrude.

V Michaelinej rodnej krajine bolo vitiligo všeobecne považované za diablovu kliatbu. Jej strýko ju odniesol do sirotinca. Tam Michaela znášala bremeno neúnavných posmeškov, zanedbávanie a zneužívanie. Bola považovaná za „diablovo dieťa.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michaela DePrince (@michaeladeprince)

Mala sen

V detskom domove, kde Michaela nemala žiadne znalosti o balete, zazrela lesklú obálku časopisu, na ktorej bola balerína.  Fotografia sa jej natoľko páčila, že sa túžila stať tanečnicou. V roku 1999 si ju adoptoval americký pár Elaine a Charles DePrince spolu s ďalším dievčaťom, jej priateľkou Miou. Dievčatá vyrastali v New Jersey s ďalšími deviatimi vlastnými aj adoptovanými deťmi DePrinces. Michaela ukázala svojej čerstvej mame obálku časopisu s baletkou a začala tancovať na vlastných špičkách.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michaela DePrince (@michaeladeprince)

Tvrdá práca

Od prvej hodiny baletu sa Michaela DePrince sa stávala skutočnou baletkou. Keď mala 17 rokov, stala sa najmladšou účinkujúcou v tanečnom divadle v Harleme v New Yorku. Vo svojich dvadsiatich rokoch bola špičkovou baletkou prestížneho holandského národného baletu v Amsterdame. A v roku 2016 si ju vybrala Beyoncé, aby vytvorila choreografiu tanečného sóla vo svojom hudobnom videu „Freedom“.

Michaela okrem tanca miluje aj prácu so znevýhodnenými mladými ľuďmi, s ktorými zdieľa svoje posolstvo tvrdej práce, vytrvalosti a nádeje a povzbudzuje ich, aby snívali vo veľkom. „Nie je to žiadna rozprávka, musím tvrdo pracovať,“ vysvetlila Michaela. Za všetko vďačí svojim adoptívnym rodičom, ktorí ju vo všetkom podporujú.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michaela DePrince (@michaeladeprince)

Teší sa, že ju už ľudia nesúdia za to, že má najdlhšie nohy, že je najchudšia alebo že má na pokožke fľaky. Dnes je hodnotená podľa svojho výkonu – podľa toho, čo robí najlepšie: dojíma ľudí spôsobom, akým tancuje. To je to najlepšie, čo sa jej mohlo stať, po tom všetkom, čím si prešla.