Japonský test osobnosti: To, ako zovierate vašu päsť, o vás môže prezradiť oveľa viac, ako si myslíte

Lucia Mužlová

Východná kultúra a celkovo aj nátura je pre nás Európanov vcelku zaujímavá a vždy si radi prečítame nejakú zaujímavosť aj z týchto krajín. Dnes tu máme článok, ktorý sa k nám dostal z Japonska a týka sa našej osobnosti. Vedeli ste, že to, ako zovretie päsť o vás môže povedať veľmi veľa. Toto je samurajské čítanie osobnosti, ktoré vám prinesie o sebe opäť nové poznatky.

Kobushi Shindan v doslovnom preklade znamená „analýza pästí“ a jedná sa o spôsob, kde sa dá osobnosť človeka celkom dobre odhaliť na základe zovretia ruky v päsť. Najčastejšie sú asi tieto tri spôsoby.

Keď sa palec opiera o prostredník

ruka3
neatorama.com

Tento spôsob zovretia päste o vás hovorí, že ste veľmi milá a starostlivá osôbka, ktorá miluje spoločnosť ostatných ľudí a je v kolektíve veľmi obľúbená. Ste veľmi originálna a kreatívna bytosť, no máte radi svoj zaužívaný spôsob života. Do nových vecí sa veľmi nehrniete. Vaša rodina a priatelia vás vždy radi a ochotne podporia, keď o to požiadate a bojíte sa, že zlyháte.

Keď dávame palec na ukazovák

ruka1
neatorama.com

Ste osobnosť, ktorá sa rada prezentuje tým, že má navrch. Často na svoje okolie pôsobíte ako „šéf“, no vo svojom vnútri máte srdce obmäkčené. Ste silná a stabilná osobnosť, ktorá dbá na bezpečnosť seba a svojej rodiny. Ste veľmi pracovitá osoba, no hlavou občas lietate v oblakoch. Máte veľmi živé sny a niekedy ste radi stredobodom pozornosti. Máte však aj chvíle, kedy ste sami a doslova si to užívate.

Keď palec schovávame pod prsty

ruka2
neatorama.com

Ste veľmi citlivá a kreatívna osoba. Počas celého života vás prevádzajú silné emócie, ktoré sa nebojíte ukázať. K svojim blízkym máte veľmi blízko a vládne medzi vami veľmi silné puto. Ste veľmi mierumilovné a starostlivé, konfliktom sa vyhýbate.

Tak ako? Sedí to aj na vás? Na mňa napríklad áno a myslím si, že je to veľmi zaujímavé. Samuraji jednoducho vedia ako na to.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), japantoday.com