Kvôli perfektnej fotografii urobia čokoľvek. Influenceri sa fotili pri krásnom modrom jazere, teraz sú nakazení

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

To, že niektorí Instagrameri sú schopní pre dobrú fotografiu urobiť čokoľvek, je nám známe. Mnohým sa to však teraz škaredo vypomstilo. Podľa Unilad niekoľko z nich ochorelo, keď si robili fotku pri nádhernej modrej vode.

Článok pokračuje pod videom ↓

Idylicky vyzerajúca modrá voda v Monte Neme v Galícii, v Španielsku prilákala mnohých Instagramerov, ktorí si chceli urobiť dokonalú fotografiu. Avšak, medzi lokálnymi obyvateľmi je toto miesto známe aj ako „Galický Černobyl“.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Selección natural (@izzyandtai),

Dvojtýždňová alergická reakcia

Nachádza sa na mieste, kde bola počas druhej svetovej vojny volfrámová baňa, ktorá bola v 80-tych rokoch opustená. Malebná modrá voda je výsledkom nebezpečných chemikálií, ktoré zostali z bane a môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy. Podľa portálu Cope jedna osoba, známa pod menom Uxia utrpela alergickú reakciu, ktorej sa nemohla zbaviť dva týždne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa • 𝑪𝒓𝒊𝒔𝒕𝒊𝒏𝒂 𝑩𝒂𝒍𝒂𝒏 • (@crib_92),

Napriek alergickej reakcii to proste stálo za to

Napriek tomu jej reakcia bola: „Bolo to trochu zlé, to áno, ale stálo to za to.“ Niet divu, že sa mnohí ľudia vo vode kúpali, pretože vyzerá naozaj veľmi lákavo. Taktiež nevykazuje žiadne podozrivé znaky, ktoré by ich varovali. Voda však môže spôsobiť nielen alergickú reakciu, ale aj zvracanie. Môže sa však objaviť aj hnačka a svrbenie očí.

Enviromentalisti žiadajú o lepšiu informovanosť

Podľa lekára Manuela Ferreiro by sa mal každý, kto vojde do nebezpečnej vody, okamžite umyť. Miestna enviromentálna skupina Salvemos Cabana teraz žiada o lepšie informovanie verejnosti o nebezpečnosti Monte Neme a o obmedzenie prístupu. Odborníci teda varujú, komu ide o peknú fotografiu, aby to radšej neriskoval.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sarah Gerpe (@sarahgerpe),

Niektorí tomu neveria

Podľa Independent bola baňa opustená v roku 1980, no predtým bola počas druhej svetovej vojny používaná na extrakciu volfrámu, komponentu, ktorý sa používa pri výrobe žiaroviek. Instagrameri si však z hrozby veľmi veľa nerobia, čo dokazujú aj ich komentáre z miesta, na ktorom sa nachádzajú. Jeden z nich dokonca písal, že je to celé podvod a do vody sa rovno ponoril.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa La Vanguardia (@lavanguardia),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Polimer News (@polimernews),

Pre dobrú fotografiu čokoľvek

Je jasné, že influenceri a mnohí Instagrameri sú kvôli peknej fotografii schopní urobiť čokoľvek. Je však dôležité, aby ste sa nezahrávali so svojím zdravím hlavne vtedy, keď vám to môže skutočne ublížiť. Veľa fanúšikov na sociálnych sieťach ešte neznamená, že by ste si mali kvôli fotografii spôsobiť trvalé následky.