Lekári jej odporúčali potrat. Tejto žene sa narodili prvé sedmorčatá sveta, dnes už majú 21 rokov

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Niekedy to najlepšie, čo môžete urobiť, je nepočúvať lekárov. Príbeh, o ktorom informoval portál Today sa dotkol naozaj mnohých ľudí. A to najlepšie, čo mohla Bobbi McCaughey urobiť bolo, nepočúvať rady lekárov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Bolo to riskantné a veľmi nebezpečné. Napriek tomu Bobbi porodila sedemtorčatá. Boli prvé na svete a v roku 2018 oslávili 21 rokov.

Varovanie lekárov

Vedci povedali, že je pravdepodobnejšie, že Bobbi trafí asteroid, ako že bude schopná mať sedemtorčatá. S manželom boli obyčajná rodina, ktorá vychovávala dcéru Mikaylu. Rozhodli sa však, že by chceli mať ešte jedno dieťa. Museli však podstúpiť umelé oplodnenie. Lekári ich varovali, že môže dôjsť k viacnásobnému tehotenstvu ani vo sne si však nepredstavovali, že sa stane toto.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Miles S. Mullin, II (@msmullin2),

Nemohla uveriť, že bude mať toľko detí

Bobbi povedala, že je pripravená na to, že by mala aj o dve deti viac. Avšak, trochu sa prerátala. Jej muž Kenny si pamätá deň, keď boli na ultrazvuku a opýtal sa svojej ženy, koľko detí teda budú mať. Keď odpovedala sedem, myslel iba na to, ako budú deti kŕmiť a ako im dajú všetko, čo budú potrebovať. Podľa Bobbi doktori nevedeli, čo by mali robiť, no najprv chceli niekoľko plodov odstrániť, aby mali ostatné šancu prežiť. Bobbi však bola zásadne proti. Postavila si hlavu a povedala, že ich bude mať všetky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sharon Abbott (@sharonk1979),

Všetko bolo v poriadku

Podľa expertov je aj pri trojičkách šanca na to, že budú všetky deti zdravé a v poriadku len 50 %. Väčšinou sa to končí spontánnym potratom. Všetci doktori si mysleli, že niečo sa počas jej pôrodu alebo už počas tehotenstva pokazí. Nestalo sa tak. Bobbi sa cítila super a napriek pohotovosti lekárov 9 týždňov pred dátumom pôrodu porodila cisárskym rezom štyroch chlapcov a dve dievčatá. O dva mesiace po pôrode išli domov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený On This Day in the 90s (@onthisdayinthe90s),

Podpora od priateľov aj rodiny

Doma ju samozrejme čakala veľká kopa práce. Každý deň deti potrebovali 42 fliaš mlieka a 52 plienok. Zo začiatku jej však veľmi pomáhala rodina. Potom im zavolal aj vtedajší prezident USA Bill Clinton, aby rodine osobne pogratuloval. Taktiež organizácie im bezplatne darovali 2 roky sponzorstva plienok a jedla, plus vzdelanie zadarmo kdekoľvek v Iowe.

Nie vždy sa dočkali súcitu

Nie každý ich samozrejme podporoval, dostali aj veľkú kopu nenávistných listov, no väčšinou sú skôr predmetom kuriozity. Dve zo sedemtorčiat sa narodili s detskou mozgovou obrnou a absolvovali už niekoľko operácií. Zo začiatku im s deťmi všetci veľmi pomáhali, ale keď už boli samostatnejšie, Bobbi začala pracovať na čiastočný úväzok.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bethany Henderson (@mrs_bethany_henderson),

Ako sa majú teraz?

Keď už boli deti staršie, začali si medzi sebou pomáhať. Dievčatá varili a chlapci zase robili práce okolo domu. V súčasnosti sa im všetkým darí, sú dobrí v športe a absolvovali aj štúdium na dobrých školách. A aké sú vlastne ich mená? Bobbi, Alexis May, Natalie Sue, Kelsey Ann, Nathan Roy, Brandon James a Joel Steven.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Soothika (@soothikacare),

Čo hovoríte na príbeh tejto rodiny? Viete si predstaviť, že by ste mali doma tak veľa detí?