Mnohí zostali v šoku. Známa Češka vraj tehotná šoférovala pod vplyvom alkoholu, ona však tvrdí opak

Dana Kleinová

Foto: Profimedia

Česká modelka a moderátorka sa opäť stala stredobodom kontroverzie. Na internete sa totiž objavila správa, že ju zastavila polícia, keď šoférovala pod vplyvom alkoholu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Expres, na povrch vyšli nové informácie, ktoré dokazujú, že v roku 2022 bola Agáta Hanychová, známa najmä ako exmanželka Jakuba Prachaře, zastavená políciou v dôsledku priestupku. Modelka sa musela podrobiť vyšetreniu, či nie je pod vplyvom alkoholu a nafúkala takmer jedno promile. V tom čase pritom bola tehotná.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Agata Hanychova (@agatahanychova)

Podrobila sa dychovej skúške

Modelku a influencerku polícia zastavila v blízkosti jej bydliska, keď vychádzala z kruhového objazdu a nepoužila smerovku. Policajti ju zastavili a podrobili dychovej skúške, pričom Agáta nadýchala 0,81 promile.

„Pri prvej dychovej skúške bola zistená hodnota 0,81 promile alkoholu v dychu. Druhá skúška, urobená rovnakým analyzátorom, vykázala 0,76 alkoholu v dychu,“ stojí v oficiálnom oznámení. To ďalej pokračuje: „Po zohľadnení maximálnej dovolenej chyby analyzátora a expertne stanovenej neistoty podľa prepočtovej tabuľky Metodiky merania alkoholu v dychu Českého metrologického inštitútu, najnižšia z uvedených hodnôt zodpovedá hladine minimálne 0,57 g/kg alkoholu v krvi.“

Podľa Agáty však šlo o chybu. Vysvetlila: „Bolo to vyhodnotené ako pochybenie polície. Mali chybný stroj, šla som potom okamžite na krv a tam som mala nulu.“ 

Najnovšie články