Moja suseda má po päťdesiatke, no chodidlá má ako dvadsaťročná! Zaujímalo ma, ako to dosiahla a toto je jej tajomstvo

Monizz

Chodidlá sú háklivé na rôzne podnety, tak vonkajšie, ako aj vnútorné. Stačí, že v lete chodíte naboso v sandáloch, šľapkách, po tráve či piesku a problém je na svete. V zime stačí, že sa kúpete v horúcej vode a je to ešte horšie. Vo všeobecnosti platí, že na chodidlách je však pokožka suchšia. Ako si ich udržať zdravé a krásne?

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Nie je to nič komplikované, ani drahé. Vyžaduje to len trochu trpezlivosti a chuti spraviť niečo pre seba. Popraskané päty vyzerajú nie škaredo, ale odpudzujúco. O to horšie, ak ich má žena a takéto nohy ešte aj ukazuje. Netreba zabúdať ani na to, že práve tieto praskliny sa časom prehlbujú, dostávajú sa do nich infekcie a zapaľujú sa. Bojovať s nimi sa naozaj oplatí.

Jednoduché pravidlá

Namočte si nohy do lavóra s teplou vodou na 15 minút a pridajte do nej soľ. Samozrejme, ak už praskliny máte, soľ rozhodne nepridávajte klasickú, ale kúpte si soľ špeciálne na nohy. Soľ pokožku zjemní, zabezpečí jej výživu a upraví vlhkosť. V závislosti od stupňa suchoty môžete pridať do kúpeľa aj mandľový alebo olivový olej. Ak máte tekutý vitamín A a E, tiež ním nepohrdnite. Pomôže aj lyžička sódy bikarbóny či liečivé bylinky. Skombinovať môžete pokojne aj všetko naraz. Doprajte si relax.

pixabay.com

Na praskliny a suchú kožu používajte pravidelne pemzu. Ošetrovanie nôh síce väčšinu z nás nebaví, no pre zdravie a aj pre krásu je dôležité. Chodidlá vás nosia, tak im neodopierajte aj základnú starostlivosť. Pemza zabezpečí, že stará koža sa odstráni a vy predídete vzniku boľavých a škaredých prasklín.

Po kúpeli a vypemzovaní nôh je potrebné ich aj natrieť. Nemusíte používať žiaden špeciálny prípravok, celkom postačí telové mlieko alebo obyčajný hydratačný krém. Tie z vás, ktoré si chcú dopriať, môžu použiť bambucké maslo, olivový olej alebo špeciálne voňavé krémiky a mastičky na to určené.

pixabay.com

Nohy môžete zvlhčovať a ošetrovať aj zábalmi z kokosového oleja, ktoré si na nohách nechávajte s pomocou igelitového vrecka zhruba štvrťhodinu. Kokosový olej ich premastí, zvlhčí a uzdraví. Ani to vám však nebude nič platné, ak budete behať naboso, nohy nešetriť, denne neumývať a nedbať na správnu obuv. Ak ste milovníčkami vysokých podpätkov a platforiem, nohám venujte zvláštnu starostlivosť alebo sa o ne aspoň starajte častejšie.

pixabay.com

Stačia na to tri jednoduché kroky aspoň raz alebo dvakrát do týždňa. Je to také náročné?

Pozri aj: Jednoduchý spôsob, ako schudnúť pár kilogramov už pomohol tisícom! Využila ho dokonca aj vojvodkyňa Kate Middleton

zdroj: babskeveci.sk (M)