Muž sa rozhodol opustiť manželku a syna. Jeho rozhodnutie však mnohí ľudia podporili a hneď pochopíte prečo

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Muž jej povedal, že si to uvedomuje tiež, no neprekáža mu to. Ona však mala výhrady a priznala, že túži skúšať nové veci s inými ľuďmi. Manželovi zároveň navrhla, že by obaja mohli skúsiť spávať s inými ľuďmi a neovplyvnilo by to ani ich vzťah ani ich rodinu.

„Ak mám byť úprimný, jej návrh ma dosť zranil. Povedala mi, aby som si to premyslel, že ma k tomu nebude nútiť. Posledných pár dní spala v izbe s naším synom, keďže som ju o to požiadal, zatiaľ čo ja som spal sám v našej izbe a s plačom premýšľal, čo budem robiť,“ priznal muž.

Muž nakoniec prišiel s rozhodnutím, že nechce otvorené manželstvo a že je to pre neho príliš. Povedal preto manželke, že ak chce spávať s inými ľuďmi, on sa chce rozviesť. Zároveň jej povedal aj to, že chce, aby mala syna na 5 dní v týždni s tým, že on ho bude mať na víkendy.

Manželka s tým ihneď nesúhlasila a tvrdila, že sa rozísť nemusia. Povedala, že by to príliš ovplyvnilo ju aj ich syna. On jej na to odpovedal: „Prečo by ma to malo zaujímať? Ak to ovplyvní mňa, je to pre mňa tá najdôležitejšia vec.“ Tak ako ho učili jeho rodičia, postavil na prvé miesto seba. Jeho manželka to však takto nevidela a povedala mu, že je sebecký manipulátor.

On jej na to povedal, že si ich syn zvykne tak, ako iné deti rozvedených rodičov a že on chce jednoducho pokoj pre seba a nechce plakať po nociach, čo nie je možné, keď ona túži chodiť po vonku a spávať s každým ako taká pubertiačka. Uzavrel to tým, že tak ako ona chce otvorený vzťah, on chce pokoj a rozvod.

Foto: Pexels

Ľudia sú na jeho strane

Po tom, ako muž zverejnil toto priznanie, spýtal sa, či je naozaj on ten zlý v tomto scenári. Stretol sa však s neskutočnou podporou, keďže ľudia súhlasili s tým, že by partnerku opustili, ak by chcela otvorený vzťah. Čo však ľudia nedokážu pochopiť je, prečo sa rozhodol mať syna len na víkendy. Odkázali mu, že tak ako berie za prioritu seba, mal by tak premýšľať aj nad svojím synom a netrestať ho len kvôli tomu, že sa chce odlúčiť od manželky.

Najnovšie články