Na Slovensko opäť mieria extrémne horúčavy: Vieme, kedy udrú teploty nad +35 °C

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Počas daždivého víkendu si naša krajina trochu vydýchla a dočkala sa vytúženého ochladenia aj vody. Zdá sa však, že s horúčavami sa tak skoro nerozlúčime a čoskoro nás čakajú opäť extrémne vysoké teploty.

Ako uvádza portál Imeteo, horúčavy zasiahnu celé naše územie a teploty pôjdu vysoko nad hranicu +30 °C. Pokračujú tak horúčavy z júla, ktorý bol extrémne pekelný a zažili sme aj tretí najteplejší deň v histórii našej krajiny. Na našom území počas víkendu spadli desiatky milimetrov zrážok, pričom v niektorých oblastiach sa úhrny blížili až k 100 mm. Takéto výdatné a dlhšie trvajúce zrážky prispeli k zmierneniu sucha.

Prichádzajú extrémne teploty

Už od začiatku týždňa ovplyvňuje počasie na našom území tlaková výš od severu. Takýto vývoj očakávame minimálne do soboty a k slnečnému počasiu sa pridajú vysoké teploty. Už počas dnešného dňa teploty prekročia hranicu +30 °C a bude ešte teplejšie.

Najteplejšie budú tieto dni

Vo štvrtok už hranicu +30 °C prekročíme na viacerých miestach nášho územia, pričom na západnom Slovensku by mohli teploty atakovať až hranicu +35 °C. Najteplejšie dni budú piatok a sobota. V piatok bude najteplejšie na západnom Slovensku, kde sa teploty môžu dostať až k hranici +37 °C, na strednom Slovensku bude do +34 °C a na východe maximálne slabo nad +30 °C, tak v sobotu by malo byť najteplejšie na východe a juhu územia.

V sobotu začne postupovať studený front, ktorým sa ukončí príliv veľmi teplého vzduchu a prinesie ochladenie. Zmena počasia v sobotu môže prísť spolu s búrkami.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať