Na Slovensko prichádza letné počasie. Teploty dosiahnu 30 °C, čakajte však aj búrky

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay

Po chladnom apríli na naše územie konečne prichádza teplé počasie. Ako to už býva zvykom, tak aj teraz to vyzerá tak, že jar sa počas pár dní prehupne rovno do leta.

Ako uvádza portál Imeteo, do našej oblasti začne prúdiť teplý vzduch, ktorý prinesie vysoké teploty. Ani to však nebude trvať dlho, pretože v priebehu týždňa zasiahnu naše územie aj búrky. Mnohí ľudia sa však z vyšších teplôt napriek tomu tešia. Teplý vzduch k nám prúdi z Afriky, kde čakajú ešte vyššie teploty, o ktorých sa nám môže iba snívať.

Foto: maxpixel

Búrky

Oblasťou Čierneho mora teraz prechádza tlaková výš, ktorá sa rozširuje nad východnú Európu. Práve po jej zadnej strane bude prúdiť mimoriadne teplý vzduch. Znamená to, že do stredy nás čaká slnečné počasie. Už v pondelok teploty vystúpia na +22 až +28 °C, pričom v utorok bude ešte teplejšie. Na niektorých miestach Slovenska sa očakáva letný deň, teda deň s teplotou nad +25 °C pričom na západnom Slovensku budú teploty dosahovať až hranicu +30 °C.

Veľmi teplé počasie nás čaká do polovice týždňa, v stredu príde tlaková níž a s ňou aj studený front. Postupne dorazia aj búrky, ktoré sa očakávajú v mnohých územiach. Druhá polovica týždňa však prinesie dážď.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

Najnovšie články