Nádej na zmierenie v kráľovskej rodine: Princ Harry v najbližších dňoch odlieta do Londýna za otcom

TASR

Foto: profimedia

Britský princ Harry, vojvoda zo Sussexu, odletí do Londýna v najbližších dňoch, aby bol so svojím otcom kráľom Karolom III., ktorému nečakane diagnostikovali rakovinu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Úrad vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu uviedol, že Harry sa už rozprával s otcom, ktorý osobne zatelefonoval obom svojim synom a oznámil im správu. V utorok to napísala tlačová agentúra DPA.

Zrušil svoj program

Harry zruší všetok svoj plánovaný program a odcestuje do Londýna zo svojho domu v Kalifornii. Jeho urýchlená cesta zrejme vyvolá ešte väčšie obavy verejnosti z vážnosti kráľovho zdravotného stavu. Princ Harry odletí sám, vojvodkyňa zo Sussexu zostane v USA s dvoma deťmi manželov – s princom Archiem a princeznou Lilibet.

Návšteva Harryho však tiež vyvoláva nádej, že v kráľovskej rodine nastane zmierenie. Harry má s otcom problematický vzťah, hoci stále sú v kontakte, ale jeho dlhodobý spor s bratom, princom Williamom, trvá. Karol III. podľa Harryho prosil synov na napätom stretnutí po pohrebe svojho otca, vojvodu z Edinburghu: „Chlapci, prosím. Nerobte mi z posledných rokov utrpenie.“

Najnovšie články