Náhle ho opustila láska jeho života. Liam Neeson je svojej manželke verný aj 13 rokov po smrti

Nikoleta Kottešová

Foto: proximedia

Bola to láska na celý život. Vzťah Liama ​​Neesona a Natashy Richardson bol ako z filmu. Richardson zomrela v roku 2009, no herec jej zostal verný aj 13 rokov po jej náhlej smrti.

Článok pokračuje pod videom ↓

Príbeh lásky Richardsonovej a Neesona

Ich milostný príbeh sa začal písať, keď dvojica spolu vystupovala vo filme „Anna Christie“ na Broadwayi v roku 1993. Anglická hviezda bola v tom čase vydatá za producenta Roberta Foxa, no to nezabránilo tomu, aby medzi ňou a jej partnerom vzplanul románik.

Portal yahoo!sport avizoval, že Neeson prejavil city: „Nikdy som nezažil takúto výbušnú chemickú reakciu s herečkou. Každý večer sme mali na javisku tento úžasný druh tanca bez tanca.“

Z iskry sa zrodila láska

Krátko po tom, ako sa spoznali mali svadbu na farme v New Yorku v roku 1994. Ich spoločný život plynul rýchlo, pretože necelý rok po tom, čo sa zosobášili sa stali rodičmi syna Michaela, ktorý sa narodil v júni 1995. Ich druhý syn Daniel prišiel na svet v auguste 1996.

Osudový deň

Tragédia sa stala o 13 rokov neskôr, v marci 2009. Natasha si zranila hlavu pri nehode na lyžiach, v lyžiarskom stredisku v Kanade. Pri páde nemala na hlave prilbu, padla, udrela sa, no tvrdila, že je v poriadku. Odkráčala na svoju hotelovú izbu, a odmietla pomoc lekárov. Herečka sa cítila dobre, no pri páde utrpela traumatické poranenie mozgu. Neskôr sa jej v mozgu začala hromadiť krv. Následne upadla do bezvedomia a bola prevezená do nemocnice, kde dorazili viac ako tri hodiny po páde. „Podišiel som k nej a povedal som jej, že ju milujem. Povedal som jej, že sa už nikdy nevráti.“

Uzavreli dohodu

Manželia sa zhodli na tom, že ak sa jeden z nich dostane práve do takéhoto stavu, ten druhý musí trápenie ukončiť. „Keď som ju uvidel a videl som všetky tie trubice, hneď som vedel, že tie hadičky musia ísť preč,“ povedal. Natasha dva dni nato zomrela. Liam Neeson  ani po rokoch nedokáže veriť tomu, že jeho manželka tu viac nie je. Neeson pokračoval: „Jej smrť nikdy nebola skutočná. Stále nie je.“ Prezradil tiež, že boli chvíle, keď cítil jej prítomnosť. „Sú obdobia, keď počujem, ako sa otvárajú dvere a čakám, že mi povie: Ahoj.“

Nikdy nevieme, kedy to bude naposledy

„Hovorí sa, že najťažšia vec na svete je stratiť niekoho, koho milujete. Moja žena zomrela nečakane. Priniesla mi v živote toľko radosti. Bola pre mňa všetkým,“ priznal sa Neeson. Dodal, že ani 13 rokov po manželkinej smrti sa s touto skutočnosťou nezmieril, a 15 rokov spoločného života ho naučilo bezpodmienečne milovať. „Moja žena mi chýba každý deň viac ako čokoľvek iné,“ povedal Neeson o Natashi.

„Musíme sa zastaviť a byť vďační za našich manželov a manželky, pretože jedného dňa, keď zdvihnete zrak od telefónu, tu už nebudú. To, čo som sa naozaj naučil najviac zo všetkého, je žiť a milovať každý deň, akoby bol posledný. Lebo raz ten deň nastane,“ dodal Liam Neeson.