Neboja sa samotného pôrodu ani bolesti. Na sociálnych sieťach koluje fotografia, ktorá dáva za pravdu všetkým ženám

Gabriela Kinčoková

Foto: pxhere

Telo ženy počas pôrodu prechádza rôznymi zmenami. Naťahuje sa koža, opúchajú nohy a výrazne trpí napríklad chrbtica. Každá žena ešte predtým, než nasleduje samotný pôrod prežíva svoje strachy. Niektoré sa boja už len samotného pobytu v nemocnici, iné sa boja napríklad epiziotomie. Práve epiziotomia je veľkým strašiakom u žien. Viete čo to je?

Článok pokračuje pod videom ↓

Niekoľko dní dozadu sa na Facebooku objavila fotografia, ktorá sa stala slávna medzi mamičkami zo dňa na deň. Zdieľajú ju tisícky žien, ktoré chcú svetu ukázať, čím si musia počas pôrodu prejsť. Každá žena, ktorá si prešla klasickým pôrodom vie, aké nekonečne náročné je porodiť dieťa. Na tejto fotografii môžete vidieť, aká veľká je detská hlavička počas pôrodu oproti otvoru, z ktorého vychádza.

This is what 10cm of dilation looks like. This is why we deserve all the things.Photo Credit: SCV Birth Center

Gepostet von Steffanie Christi'an am Dienstag, 9. April 2019

Po tomto výkone si ženy zaslúžia naozaj všetko! Ženy si po pôrode želajú naozaj čokoľvek. Niekto si chce zdriemnuť, iné ženy zase chcú ležať na lôžku so svojím dieťaťom a v neposlednom rade chcú niektoré ženy jedlo. „Pred pôrodom som v sebe nosila bábätko 9 mesiacov. Následne som strávila skoro 24 hodín tým, že som sa pripravovala na pôrod. Chodila som po chodbe hore-dole, skákala som na lopte, kričala som po mojom mužovi a plakala od bolesti,“ napísala jedna zo žien do komentárov. Na to, aby žena mohla čo najjednoduchšie a bez možných komplikácií vytlačiť dieťa je potrebné aby sa z časti nastrihla. Práve tento moment sa nazýva epiziotomia. Ženy tvrdia, že práve pôrod po prvom dieťati býva najhorší a najťažší. Je veľmi dôležité, aby si ženy dopriali dostatok regenerácie a oddychu po pôrode bez ohľadu na to, aký náročný bol. Práve preto je tento obrázok akýmsi poučením. Poučením pre tých, ktorí žiadajú od žien tesne po pôrode nemožné.

scarymommy.com

Najnovšie články