Netradičný IQ TEST: Čo vidíte na obrázkoch ako prvé? Odpovede odhalia kvalitu vášho myslenia a len pravý génius uhádne skutočnú pravdu

Monizz

Ešte v dvadsiatom storočí pripravili na tú dobu renomovaní psychológovia Ellis Paul Torrance a Joy Paul Guilford prevratný IQ test. Pred jeho vznikom dlhodobo študovali intelektuálne schopnosti ľudí a výsledkom bol systém jedinečných testov. A tie poskytli hodnotenia úrovne inteligencie a kreativity testovanej osoby. Testy týchto odborníkov sa používali vo vojenskom výcviku a o ich dokonalosti svedčí aj fakt, že sa používajú dodnes a to rovno v školstve!

Článok pokračuje pod videom ↓

Na obrázku je zobrazených 10 predmetov. Dobre sa na každý z nich zadívajte a zapíšte si, čo na nich vidíte. Výsledky vás prekvapia. Na rozdiel od iných IQ testov tento neobsahuje žiadne vedome správne alebo naopak nesprávne odpovede. Indikátorom výsledku je miera kreativity a takisto možnosti rôznych verzií. V praxi to znamená, že čím viac nezvyčajných vecí na obrázku vidíte, tým je vaše IQ vyššie. Porovnajte si to sami.

adme.ru

Obrázok 1

Na tomto obrázku bežne a zjavne vidieť sviečku na stojane. Keď sa však pozriete pozornejšie, uvidíte vývrtku zaseknutú v korkovom štupli.

Obrázok 2

Máte pocit, že vidíte stopu chodidiel v kruhu? Kreatívnejší a značne inteligentnejší ľudia vidia človeka s padákom pristávajúceho na zem.

Obrázok 3

Väčšina ľudí na tomto obrázku vidí kompas. Len málo jedincov ako prvé uvidí hladné kuriatko alebo vtáčatko v hniezde volajúce svoju mamu.

Obrázok 4

Kaluže na ceste sú najčastejšie volenou možnosťou, ktorú ľudia na prvý pohľad na tomto obrázku videli. V skutočnosti ide o krk žirafy pri pohľade z okna približne druhého alebo tretieho poschodia.

Obrázok 5

Tento obrázok ako jeden z mála mnohých ľudí zmätie a v prvom momente nevedia, čo odpovedať. Aj neskôr v ňom väčšina z nich vidí len abstrakciu a nevie pomenovať, o čo ide. Len zriedkakedy sa stane, že niekto na obrázku uvidí medveďa zliezajúceho zo stromu, konkrétne jeho labky.

Obrázok 6

Ak ste uvideli koleso auta, patríte k väčšine. Ak ste uvideli Mexičana alebo mexickú tanečnicu so sombrerom pri pohľade zhora, potom patríte k tým kreatívnejším bytostiam.

Obrázok 7

Bežne na tomto obrázku vídajú ľudia na prvý pohľad len kúsok syra alebo krajec chleba. No len málokto na ňom ako prvé uvidí vlak opúšťajúci tunel!

Obrázok 8

Ak ste nadobudli pocit, že na tomto obrázku išlo len o košeľu s motýlikom, patríte k väčšine. Ak ste ale uvideli čašníka zaseknutého vo dverách výťahu, vaša kreativita naozaj nepozná hranice.

Obrázok 9

Väčšina ľudí s vodičákom na tomto obrázku ako prvé uvidí tachometer, fyzikálnejšie založení ľudia zasa barometer. No len tí naozaj kreatívni s neštandardným myslením a nezvyčajným IQ tu vidia snehuliaka z pohľad zhora.

Obrázok 10

Štandardne na obrázku ľudia vidia zeleninovú žemľu alebo sendvič, prípade odpovedajú „niekto sa za niečím ukrýva“. Len skupinka ľudí odpovedala správne, a síce, že ide o pohraničnú stráž so psami skrývajúcu sa za barikádou.

Vyhodnotenie na záver

Ak ste pri väčšine obrázkov videli jednu alebo dve možnosti odpovedí, myslíte ako väčšina ľudí na zemeguli. Faktom môže byť aj to, že ste test nebrali úplne vážne a keby vám ho dával psychológ vo svojej pracovni, odpovede by boli celkom iné. Pravdu sa už nedozviete. Ak ste sa ale pri väčšine otázok pozreli hneď na výsledok, potom aj to svedčí o zvýšenej miere kreativity, pretože ste zvedavý človek.

Ak ste na obrázkoch videli tri až päť variantov odpovedí, potom ste naozaj mimoriadne kreatívny a inteligentný človek. Naďalej svoju kreativitu rozvíjajte a cibrite ju. Je to veľmi užitočné a v živote tak môžete veľa dosiahnuť.

No a ak ste videli šesť a viac odpovedí, tak ste rozhodne exemplár, ktorý patrí len medzi hŕstku ľudí na svete. Vaša kreativita, vytrvalosť a zvedavosť nepozná hranice a vďaka nim ste dosiahli a ešte aj dosiahnete veľa úspechov vo svojom živote. Ak ste si ale nikdy neuvedomili, že ste veci dosiahli vďaka vašim schopnostiam, potom patríte medzi géniov. Tí si to neuvedomovali, ani keď im to niekto povedal. Klobúk dole!

Pozri aj: Nemáte peniaze? Ak robíte jednu z týchto 5 chýb, tak sa vám ani nečudujeme

zdroj: (M), adme.ru

Najnovšie články