Obľúbená slovenská herečka Mária Bartalos prekvapila mnohých ľudí. Toto na jej sociálnych sieťach už neuvidíte

Dana Kleinová

Foto: Instagram (maria.bartalos)

Herečka Mária Bartalos je hrdá kresťanka, ktorá sa svojou vierou v Boha netají. Viera sa stala každodennou súčasťou jej života, čo sa odráža aj na jej príspevkoch na sociálnych sieťach. Teraz však už nechce len ukazovať svoj život, ale využiť sociálne siete k tomu, aby motivovala k životu s Bohom aj ostatných. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Mária Bartalos, prezývaná aj Mary, je slovenská herečka, ktorú diváci môžu poznať z televíznych obrazoviek, konkrétne zo seriálov Oteckovia alebo Pod povrchom či z filmov Trhlina alebo Backstage. V roku 2019 sa ku kariére herečky pridala aj rola mamy, keď sa Márii a jej manželovi Adriánovi narodil ich prvorodený syn Noel, ktorý je dnes už starším bratom Jonatana. 

Mária však nie je len umelkyňa, manželka a mama, ale aj hrdá kresťanka, ako píše v popise na svojom profile. V ňom tiež odkazuje na žalm 27:8 – „Pán je moja pomoc a môj ochranca. V neho dúfalo moje srdce a prišla mi pomoc; zaplesalo moje srdce a za to mu spevom ďakujem.“

Svoj život zmenila pred 5 rokmi

V najnovšom príspevku na sociálnej sieti Mária spomína na svoj život pred piatimi rokmi, kedy spravila radikálne rozhodnutie a uverila v Boha.

„Uplynulo 5 rokov odkedy sa zo mňa stal nový človek a týchto päť rokov sa ani nedá porovnať s tými 23 rokmi pred nimi. Ak si niekto myslí, že život bez Boha je “o dosť lepší”, zaručene pravý život s Bohom ešte nezažil. Je to podľa mňa to najvzrušujúcejšie čo človek môže na zemi zažiť. A rada vám to budem svojimi malými životnými svedectvami dokazovať,“ píše Bartalos.

Zmena prišla zo dňa na deň

Podobné vyjadrenie zverejnila aj pred rokom, keď v príspevku vysvetlila ako sa jej život zmenil po tom, čo v ňom privítala Ježiša. Napísala: „Život sa mi zmenil zo dňa na deň, keď som do svojho srdca prijala Ježiša ako pravdu. A tak to bolelo. To uvedomenie, že všetky tie udalosti a Jeho smrť sa stala aj kvôli mne! Ja som si totiž predtým myslela, že som dobrý človek, ale nebola som. Pomohol mi uvedomiť si, že len vďaka Nemu môžem byť skutočne dobrá.“ 

Bartalos tiež spomínala na časy, kedy nemala manžela ani deti a ľudia si mysleli, že má všetko. Sláva, dobré vzťahy či peniaze ju však nenapĺňali a ona stále cítila, že jej v živote niečo chýba. „Všetko, čo som mala bolo predsa veľmi dobré, ale stále mi niečo chýbalo a vedela som, že to niečo je určite nad všetky tie ostatné veci. A mala som pravdu,“ priznala.

Chce motivovať aj ostatných

V súčasnosti sa Mária rozhodla pre ďalšiu zmenu. Tá nastane na jej sociálnych sieťach. Priznala, že ju už nebavia tak ako kedysi, a preto sa rozhodla, že by jej aktivita mala mať vyšší zmysel. Chce tak motivovať ľudí k životu s Bohom.

Na otázku, ako chce takýto život ukázať má jasnú odpoveď: „Aký naozaj je, z môjho pohľadu, nevychádzajúc zo žiadnej tradície či náuky, ale taký akého som ho spoznala za posledné roky.“

Mária priznala, že obdivuje ľudí, ktorí motivujú iných k vzťahu k Bohu, keďže podľa nej takto bojujú za dobro a za pravdu. A k takémuto odkazu chce prispieť aj ona samotná. „Čím je doba horšia, tým viac to potrebujeme,“ napísala.

Nikoho nenúti

Najnovšie články