Obľúbený herec Bruce Willis končí s kariérou, nový film už nenakrúti. Diagnostikovali mu vážnu chorobu

TASR

Foto: Instagram (emmahemingwillis)

Akčný hrdina Bruce Willis, hviezda filmovej série Smrtonosná pasca, pre chorobu končí s herectvom. V stredu to oznámila jeho rodina, na ktorú sa odvolali tlačové agentúry AP a AFP.

„Bruce má určité zdravotné problémy a nedávno mu diagnostikovali afáziu, ktorá postihuje poznávacie schopnosti,“ uviedla jeho rodina v odkaze na sociálnej sieti Instagram. Afázia je choroba, ktorá spôsobuje stratu schopnosti pochopiť reč alebo hovoriť slová. „V dôsledku toho a po intenzívnom rozmýšľaní Bruce ukončuje svoju kariéru, ktorá preňho tak veľa znamená,“ dodala jeho rodina.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bruce Willis (@dobledebruce)

Dôležitá liečba

Pod vyhlásenie sa podpísali hercova manželka Emma Heming Willis, jeho exmanželka Demi Moore a jeho päť detí Rumer, Scout, Tallulah, Mabel a Evelyn. „Prechádzame tým ako silný rodinný celok a chceme to oznámiť aj vám, fanúšikom, pretože vieme, ako veľa pre vás Bruce znamená, tak ako vy preňho. Bruce vždy vraví: Tešte sa a máme v pláne spolu sa toho aj držať,“ dodali Willisovi blízki.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bruce Willis (@dobledebruce)

Správa sa rozšírila do sveta

Afázia nastáva zvyčajne po mozgovej príhode alebo po úraze hlavy, ale môže sa vyvinúť aj postupne pri pomaly rastúcom nádore na mozgu alebo počas choroby, ktorá spôsobuje degeneratívne zmeny na mozgu. Liečba prebieha v prvom rade ako terapia reči a pacienti sa učia aj neverbálne spôsoby komunikovania. Správa o Willisovi, jednom z najpopulárnejších hercov Hollywoodu, sa okamžite rozšírila na internete a fanúšikovia začali reagovať.

Filmy s Willisom počas jeho 40-ročnej kariéry zarobili po celom svete vyše päť miliárd dolárov. Herec často, prakticky neustále, pracoval. Nakrútil veľa akčných trilerov, ktoré sa majú premietať v roku 2022, napríklad „Gasoline Alley“, „A Day to Die“ a „Fortress: Sniper’s Eye“.

1
Komentovať